Halk Sağlığı Bakış Açısıyla İnfodemi Yönetimi

Satın Al

₺ 0.00

Halk Sağlığı Bakış Açısıyla İnfodemi Yönetimi

 Değerli okurlar, Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) gezegende yaşayan herkese çok sayıda deneyim kazandırdı. Akademik çalışmalar içinde olanlarımıza; birey ve toplum sağlığı için bildiklerimizi ve yeni öğrendiklerimizi yazılı hale getirerek başkalarıyla paylaşma sorumluluğumuz olduğunu bir kez daha hatırlattı. Halk sağlığı çalışmalarım sırasında bilginin güncelliği ve doğruluğu, bilimsel kanıtın vazgeçilmezliği, bilginin toplumsal değeri her zaman öncelik verdiğim konular arasında olmuştur. Pandemi sürecinde bu konulardaki sorumluluğum akademide çalışan her birey gibi artmıştır. Bu motivasyonla konuya özel olarak yaptığım ileri okumalar ve aldığım eğitimler mevcut halk sağlığı birikimimin de katkısıyla siz değerli okurlara sunduğum infodemi yönetimini konu alan bu kitabın ortaya çıkmasını sağlamıştır. Kitap içeriğinde; veriden bilgiye uzanan yolculuğa, infodemi kavramının tanımına, kavramın halk sağlığı disiplini içindeki yerine, infodeminin kaynaklarına, belirleyicilerine, görüldüğü katmanlara, infodeminin olası sonuçlarına, örneklerine ve etkilediği özel gruplara, infodemi yönetimi kavramına ve infodemi yönetiminin gereksinim duyduğu temel bakış açılarına yer verilmiştir. Birden fazla sayıda disiplinin özgün bakış açılarıyla birlikte ürettiği infodemi yönetimi alanı transdisipliner bir çalışma alanıdır. Bakış açısıyla da uyumlu olarak; kitap içeriğinde infodemi yönetimi kavramını kullanırken yönetim, mücadele, önleme gibi geniş bir yelpazeyi anlatmaya özen gösterdiğimi de sizlerle paylaşmak isterim. İnfodemi yönetiminin tam da bu gerekçelerle halk sağlığı çalışmaları arasında vazgeçilmez bir yere sahip olduğunu düşünüyorum.

Değerli okurlar, 
 Yaşam boyu öğrenme hepimiz için çok önemli bir olanak. Yazarken öğrenmek de son derece zenginleştiren ve heyecanlandıran bir süreç. Yazarken oluştuduğum içeriğin sınırını tıp ve halk sağlığı uzmanlık eğitimlerime ek olarak konuya özel tamamladığım eğitimlerin bana kazandırdığı yetkinlikler çizmiştir. İçerik, kitabın ait olduğu tarihsel dönemin bilgilerini içermektedir. Dolayısıyla, siz değerli okurların bu sınırlılıkları dikkate alabilmenizi dilerim. Kitabı yazmaya karar verme aşamasında ve yazım sürecinde beni yüreklendiren ve destekleyen arkadaşlarıma, kitap yazarak edindiğim akademik birikimi yansıtma sorumluluğumun gelişmesine katkı sunan hocalarıma, meslektaşlarıma, çalışma arkadaşlarıma, annem ve babam başta olmak üzere güzel ailemin her bir ferdine teşekkür ederim.
Erişim Türü : kurumsal erisim bireysel erisim
Tanımlı ISBN:

9786257399906

Konular
Halk Sağlığı
Anahtar Kelimeler

halk , sağlığı , bakış , açısıyla , , infodemi , yönetimi

Dil : Türkçe (TR)

Hata Bildir

Bu E-Kitap; Dijital Hakların Korunması amacıyla belirlenen süre için kullanılmaktadır.
Özellikler Durum
Kopyalanma ve Çoğaltma İzni
Alıntı/Atıf Yapma İmkânı
Web Üzerinden Okuma
Çevrim Dışı Okuma
Kullanılabilecek Cihaz Sayısı 2
Ekran Görüntülü/Ekran Kaydı
Not Alma
Yazdırma*
Vurgulama ve Boyama
Metin İçinde Gezinme
Gelişmiş Metin İçi Arama
Renklendirme
Lisanslama
IP ve ID Kontrolü
Filigran
İade Hakkı
Metin Okuyucu LockLizard Viewer

* (Yayıncı tarafından izin verilmişse)

NASIL ÇALIŞIR?

1

Lisans Yazılımı Nasıl Yüklenir?

Sisteminize uygun olan LockLizard DRM (digital lisans koruma yazılımı) yazılımını cihazınıza indirin ve kurulumu tamamlayın.

2

Lisans Dosyasını Al

Lisans dosyanızı üye panelinde bulunan Lisans Dosyamı İndir butonuna tıklayarak indirin ve görüntüleyici yazılımını açın.

3

Lisanslama

Kurduğunuz locklizard yazılımı açınız ve sol menüde bulunan lisanslama alanına tıklayarak indirilen .llv uzantılı dosyayı seçin.

Son Yorumlar

 • Henüz yorum yapılmadı ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

 • Kullanım Rehberi

  • Lisansı Yükle

   Digital lisansınızı bilgisayarınıza yükleyin.

  • E-kitabı Yükle

   Librarytürk kütüphanesinden kitabınızı seçin.

  • Lisansı Aktifleştir

   İndirilen lisans dosyasını locklizard pdf okuyucuya tanımlayın.

  • oku

   Pdf Oku

   Artık cihazınızda pdf dosyalarına erişebilirsiniz.

  Nasıl Çalışır?

  libraryturk

  Türkiye'nin akademik e-kitap sağlayıcısı Librarytürk. Librarytürk; çevrimiçi akademik kitaplar ve materyallerin lider sağlayıcısıdır. Araştırmacılar için bir e-kütüphane görevi üstlenen Librarytürk, bugüne kadarki istatistiksel rakamları ile bu alanda öncü olma hedefine kararlı ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

  Sayfa Başına Dön