Hastane Öncesi Travma Acilleri

Satın Al

₺ 0.00

Hastane Öncesi Travma Acilleri

 Paramedikler, hastane öncesi sağlık hizmetlerinin sunumunda ön saflarda görev alan sağlık profesyonelleridir. İnsanları sağlığına kavuşturmak için kısıtlı zaman ve zor şartlar altında olağanüstü çaba sarf ederek hizmet sunarlar. Bir de bu zorluklar altında hızlı düşünme, hızlı ve doğru karar verme ve müdahalede bulunmaları gereken bir meslek grubu olarak paramediklerin, eğitimi de oldukça önemli ve zordur. Paramedik eğitiminde öğrencilere yol gösteren çok değerli hocalarımız görev almaktadır. Eğitim sürecinde tıbbi gelişim ve değişimlerin çok hızlı olması, güncel literatür bilgileri ışığında hazırlanmış eğitim materyali eksikliği bu alanda eserler üretilmesini zorunlu kılmıştır. Özellikle travmalar, mortalite oranları yüksek olan ancak hastane öncesinden başlayarak profesyonel tıbbi müdahaleler ile mortalite oranının önemli ölçüde azaltılabileceği acil durumlardır. Bu kitap, özgün bilimsel bir yayın olarak hastane öncesinde travmalı hastaların yönetiminde yol gösterici olacaktır. Kitabın yazımında destek olan değerli eşim Dr. Öğr. Üyesi Şimşek Çelik’e sonsuz minnetarım. Çabaları ve bilime ışık tutan çalışmaları ile yazar olarak bizi onurlandıran değerli yazarlarımızın her birine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Yayınevi olarak bizi destekleyen Nobel Tıp Kitabevleri sahibi ve çalışanlarına bu başarılı çalışma için teşekkürlerimi sunuyorum.
Erişim Türü : kurumsal erisim bireysel erisim
Tanımlı ISBN:

9786053358282

Konular
Acil Tıp
Anahtar Kelimeler

hastane , öncesi , travma , acilleri , paramedikler , hastane öncesi sağlık hizmetleri , acil durum yönetimi , travma , tıbbi müdahale , eğitim süreci , güncel literatür , mortalite oranları

Dil : Türkçe (TR)

Hata Bildir

Bu E-Kitap; Dijital Hakların Korunması amacıyla belirlenen süre için kullanılmaktadır.
Özellikler Durum
Kopyalanma ve Çoğaltma İzni
Alıntı/Atıf Yapma İmkânı
Web Üzerinden Okuma
Çevrim Dışı Okuma
Kullanılabilecek Cihaz Sayısı 2
Ekran Görüntülü/Ekran Kaydı
Not Alma
Yazdırma*
Vurgulama ve Boyama
Metin İçinde Gezinme
Gelişmiş Metin İçi Arama
Renklendirme
Lisanslama
IP ve ID Kontrolü
Filigran
İade Hakkı
Metin Okuyucu LockLizard Viewer

* (Yayıncı tarafından izin verilmişse)

NASIL ÇALIŞIR?

1

Lisans Yazılımı Nasıl Yüklenir?

Sisteminize uygun olan LockLizard DRM (digital lisans koruma yazılımı) yazılımını cihazınıza indirin ve kurulumu tamamlayın.

2

Lisans Dosyasını Al

Lisans dosyanızı üye panelinde bulunan Lisans Dosyamı İndir butonuna tıklayarak indirin ve görüntüleyici yazılımını açın.

3

Lisanslama

Kurduğunuz locklizard yazılımı açınız ve sol menüde bulunan lisanslama alanına tıklayarak indirilen .llv uzantılı dosyayı seçin.

Son Yorumlar

 • Henüz yorum yapılmadı ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

 • Kullanım Rehberi

  • Lisansı Yükle

   Digital lisansınızı bilgisayarınıza yükleyin.

  • E-kitabı Yükle

   Librarytürk kütüphanesinden kitabınızı seçin.

  • Lisansı Aktifleştir

   İndirilen lisans dosyasını locklizard pdf okuyucuya tanımlayın.

  • oku

   Pdf Oku

   Artık cihazınızda pdf dosyalarına erişebilirsiniz.

  Nasıl Çalışır?

  libraryturk

  Türkiye'nin akademik e-kitap sağlayıcısı Librarytürk. Librarytürk; çevrimiçi akademik kitaplar ve materyallerin lider sağlayıcısıdır. Araştırmacılar için bir e-kütüphane görevi üstlenen Librarytürk, bugüne kadarki istatistiksel rakamları ile bu alanda öncü olma hedefine kararlı ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

  Sayfa Başına Dön