Medya, İletişim ve Toplum

Satın Al

₺ 0.00

Medya, İletişim ve Toplum

Elinizdeki kitap Medya, İletişim ve Toplum kavramlarını iletişim çalışmaları ve kültürel çalışmalar bağlamında inceleyen makalelerden oluşmaktadır. Bu kavramlar sadece akademik bir ilgiyle üzerinde durulması gereken kavramlar olmanın ötesinde insana ve hayata dair yeni kavramların üretildiği gerçeklikler olarak da akademik çalışmaların ilgi odağındadır. Bu kapsamda kitap birbirinden farklı başlıklar altında internet, sosyal medya uygulamaları ve dijitalleşmeyle ortaya çıkan iletişim disiplininin ilgi alanları içerisinde kalan konuları, kavramları ele almaktadır. Kitabın temel eksenini insanın dijital teknolojiler ve sosyal medya uygulamalarıyla oluşan günümüze mahsus kimi sorun alanlarıyla birlikte bu sorunların yansıma biçimleri ve disiplinlerarası bir yaklaşımla ele alınan sosyal bilimlere özgü konular oluşturmaktadır. Yapay Zekâdan sosyal medya uygulamalarında karşımıza çıkan davranış biçimlerinin anlaşılmasına; sinema yapay zekâ ilişkisinden sinemanın geleceğine ilişkin tespitlerle bu ilişkinin hangi noktada ne yöne evrileceğine; dijital çağın kendine özgü kavramlarından Binge Watching’in yeni bir kültürel fenomen olarak hayatımıza girişi, günümüzde farklı bağlamlarda farklı bakış açıları ve farklı değerlendirmelerle ele
alınan kadın çalışmalarına ilişkin uygulama örnekleri kitapta üzerinde durulan konulardandır. Dijital çağın en temel kavramlarından olan verinin metalaşmasının yanı sıra influencer kavramının meta fetişizmi bağlamında ele alınıp incelenme sinden gözetim kapitalizmi ve platformlar çağından gazetecilik konusunun incelendiği metinler temelde medya, iletişim ve toplum kavramlarıyla doğrudan ilişkili çalışmalar olarak dikkat çekmektedir. Örneğin kitapta yer alan ve bir süre önce ABD tarafından Irak’ta gerçekleştirilen bir suikast sonucu öldürülen Kasım Süleymani’nin söylem analizi yöntemiyle ele alınıp incelendiği çalışma medya ve haber söylemi gerçekliğini bir kez daha ortaya koymakta, konunun içeriğin yer aldığı medyanın yapısına göre şekillendiği ortaya konmaktadır.
Erişim Türü : kurumsal erisim bireysel erisim
Tanımlı ISBN:

9786253962586

Konular
Medya Araştırmaları
Anahtar Kelimeler

medya , iletişim , ve , toplum

Dil : Türkçe (TR)

Hata Bildir

Bu E-Kitap; Dijital Hakların Korunması amacıyla belirlenen süre için kullanılmaktadır.
Özellikler Durum
Kopyalanma ve Çoğaltma İzni
Alıntı/Atıf Yapma İmkânı
Web Üzerinden Okuma
Çevrim Dışı Okuma
Kullanılabilecek Cihaz Sayısı 2
Ekran Görüntülü/Ekran Kaydı
Not Alma
Yazdırma*
Vurgulama ve Boyama
Metin İçinde Gezinme
Gelişmiş Metin İçi Arama
Renklendirme
Lisanslama
IP ve ID Kontrolü
Filigran
İade Hakkı
Metin Okuyucu LockLizard Viewer

* (Yayıncı tarafından izin verilmişse)

NASIL ÇALIŞIR?

1

Lisans Yazılımı Nasıl Yüklenir?

Sisteminize uygun olan LockLizard DRM (digital lisans koruma yazılımı) yazılımını cihazınıza indirin ve kurulumu tamamlayın.

2

Lisans Dosyasını Al

Lisans dosyanızı üye panelinde bulunan Lisans Dosyamı İndir butonuna tıklayarak indirin ve görüntüleyici yazılımını açın.

3

Lisanslama

Kurduğunuz locklizard yazılımı açınız ve sol menüde bulunan lisanslama alanına tıklayarak indirilen .llv uzantılı dosyayı seçin.

Son Yorumlar

 • Henüz yorum yapılmadı ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

 • Kullanım Rehberi

  • Lisansı Yükle

   Digital lisansınızı bilgisayarınıza yükleyin.

  • E-kitabı Yükle

   Librarytürk kütüphanesinden kitabınızı seçin.

  • Lisansı Aktifleştir

   İndirilen lisans dosyasını locklizard pdf okuyucuya tanımlayın.

  • oku

   Pdf Oku

   Artık cihazınızda pdf dosyalarına erişebilirsiniz.

  Nasıl Çalışır?

  libraryturk

  Türkiye'nin akademik e-kitap sağlayıcısı Librarytürk. Librarytürk; çevrimiçi akademik kitaplar ve materyallerin lider sağlayıcısıdır. Araştırmacılar için bir e-kütüphane görevi üstlenen Librarytürk, bugüne kadarki istatistiksel rakamları ile bu alanda öncü olma hedefine kararlı ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

  Sayfa Başına Dön