Türkiye’de Romanlar ve Okula Aidiyet Duygusu

Satın Al

₺ 0.00

Türkiye’de Romanlar ve Okula Aidiyet Duygusu

Eğitim hakkı, toplumun tüm bireylerinin eşit şekilde yararlanması gereken bir haktır. Dünyanın birçok ülkesinde insanların bir bölümü eğitim sisteminden kaynaklanan aksaklıklar, sosyoekonomik dezavantajlar, toplumsal etiketlenme, dışlanma ve ötekileştirilme gibi nedenlerle bu haktan gerektiği gibi yararlanamamaktadır. Bu topluluklarından biri de Romanlardır. Romanlar, her zaman saldırganlık, şiddet, suç ve kirlilik gibi kavramlarla nitelendirildiklerinden, toplumda bir önyargı ile karşı karşıya kalmakta ve içinde yaşadıkları toplum tarafından en fazla ayrımcılığa ve dışlanmaya maruz bırakılmaktadırlar. Romanların kültürel yönden eğitim konusunda yaşadıkları en temel problem ise çocuklarını okula göndermemeleridir. Bu nedenle Roman öğrenciler, eğitime erişimde ciddi problemler yaşamaktadırlar. Erişimin sağlandığı durumlarda ise iyi bir eğitim almış olsalar bile işsizlik ve dışlanma durumlarıyla karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu sebep-le Roman veliler çocuklarını okula göndermekte isteksiz görünmektedirler. Bunun sonucunda da durumun iyileştirilmesi mümkün olmamaktadır. Anayasamızda eğitim hakkı herkese eşit temel bir hak olarak verilmiş olmasına rağmen, birçok toplumdaki Roman karşıtı önyargılar toplumumuzda da Romanların eğitime adil erişimlerini zorlaştırmaktadır.  Okul aidiyeti ise bireyin kendini okul içerisinde anlamlı, değerli ve okulun önemli bir parçası olduğunu hissetmesi ve bu şekilde değerlendirmesidir. Başka bir deyişle okul aidiyeti, öğrencinin okul içerisinde herkes tarafından benimsenen, saygı gören, okula değer katan, aynı zamanda kendisini değerli ve önemli hisseden bir birey olarak algılanması biçiminde ele alınabilir. Bu kitapta Romanlar ve okul aidiyeti ile ilgili bilgiler verilmektedir.
Erişim Türü : kurumsal erisim bireysel erisim
Tanımlı ISBN:

9786253962395

Konular
Eğitim Psikolojisi
Anahtar Kelimeler

türkiye’de , romanlar , ve , okula , aidiyet , duygusu

Dil : Türkçe (TR)

Hata Bildir

Bu E-Kitap; Dijital Hakların Korunması amacıyla belirlenen süre için kullanılmaktadır.
Özellikler Durum
Kopyalanma ve Çoğaltma İzni
Alıntı/Atıf Yapma İmkânı
Web Üzerinden Okuma
Çevrim Dışı Okuma
Kullanılabilecek Cihaz Sayısı 2
Ekran Görüntülü/Ekran Kaydı
Not Alma
Yazdırma*
Vurgulama ve Boyama
Metin İçinde Gezinme
Gelişmiş Metin İçi Arama
Renklendirme
Lisanslama
IP ve ID Kontrolü
Filigran
İade Hakkı
Metin Okuyucu LockLizard Viewer

* (Yayıncı tarafından izin verilmişse)

NASIL ÇALIŞIR?

1

Lisans Yazılımı Nasıl Yüklenir?

Sisteminize uygun olan LockLizard DRM (digital lisans koruma yazılımı) yazılımını cihazınıza indirin ve kurulumu tamamlayın.

2

Lisans Dosyasını Al

Lisans dosyanızı üye panelinde bulunan Lisans Dosyamı İndir butonuna tıklayarak indirin ve görüntüleyici yazılımını açın.

3

Lisanslama

Kurduğunuz locklizard yazılımı açınız ve sol menüde bulunan lisanslama alanına tıklayarak indirilen .llv uzantılı dosyayı seçin.

Son Yorumlar

 • Henüz yorum yapılmadı ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

 • Kullanım Rehberi

  • Lisansı Yükle

   Digital lisansınızı bilgisayarınıza yükleyin.

  • E-kitabı Yükle

   Librarytürk kütüphanesinden kitabınızı seçin.

  • Lisansı Aktifleştir

   İndirilen lisans dosyasını locklizard pdf okuyucuya tanımlayın.

  • oku

   Pdf Oku

   Artık cihazınızda pdf dosyalarına erişebilirsiniz.

  Nasıl Çalışır?

  libraryturk

  Türkiye'nin akademik e-kitap sağlayıcısı Librarytürk. Librarytürk; çevrimiçi akademik kitaplar ve materyallerin lider sağlayıcısıdır. Araştırmacılar için bir e-kütüphane görevi üstlenen Librarytürk, bugüne kadarki istatistiksel rakamları ile bu alanda öncü olma hedefine kararlı ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

  Sayfa Başına Dön