Bir Medeniyet Ürünü Olarak Zeytin

Satın Al

₺ 0.00

Bir Medeniyet Ürünü Olarak Zeytin

Tüm medeniyetlerin özellikle Akdeniz kültürünün kadim bir bitkisidir zeytin.Milattan önce 4000’li yıllara uzanan geçmişi, ağacı, meyvesi, çekirdeği, yapraklarıile sofraların şifa unsuru ve vazgeçilmezi olmuştur. Öte yandan dalıyla da uluslararası barışın sembolüdür.Sadece ülkemiz için değil, klimatolojik özellikleri gereğide; hem Ege bölgesihem de Akdeniz bölgesi için önemli bir bitki olan zeytin bu kitapta; 15 bölümlefarklı yönleriyle irdelenmeye çalışılmıştır. Farklı üniversitelerimizden farklı disiplinlerdeki değerli araştırmacılarımız, kendi uzmanlık alanları çerçevesinde zeytiniokuyuculara bilimsel temeller ışığında daha iyi tanıtmaya gayret göstermişlerdir.Bu kapsamda zeytin, sosyal bilimlerin yanı sıra fen bilimleri ve sağlık bilimlerigibi alanların da araştırma konuları arasında yer almaktadır. “Bir Medeniyet ÜrünüOlarak Zeytin” kitabı da turizmin yanı sıra tıp, biyoloji, mühendislik, işletme, dinve tarih gibi araştırma alanlarını bir araya getirmiş, disiplinlerarası bir yapıya sahiptir. Ayrıca kitaptaki en son bölümde (15. Bölüm), yıllarını zeytin üretimineadamış Bergamalı bir üreticimizin üretim esnasında karşılaştığı güçlükleri uygulama odaklı bir “vaka analizi” şeklinde anlatması ile bu yayınımız daha da zenginleşmiştir.Bu değerli kitabın yayınlanmasına katkılarından dolayı tüm değerli bölüm yazarlarımıza içten teşekkürlerimi bir borç bilirim. Ayrıca kitabın yazar ekibininoluşturulmasında, hazırlanmasında, basım aşamasına gelmesinde İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesi’nin genç, başarılı akademisyeni, değerli meslektaşım Editör Dr. Öğretim Üyesi Özgür SARIBAŞ’ın katkıları ve emekleri unutulmazdır. Kendisine bu yoğun ve titiz uğraşı için samimi şükranlarımı sunarım. Ayrıca yıllardır zeytine yönelik bilimsel çalışmalarını yürüten Editör YardımcımızÖğr. Gör. Berker KOCATÜRK’e ve kitabın basımındaki destekleri için NobelYayınevine’de teşekkürlerimi iletirim.Eserin tüm okuyuculara yararlı olması dileklerimle, saygıyla, 
Erişim Türü : kurumsal erisim bireysel erisim
Tanımlı ISBN:

9786254336362 , 9786254336355

Konular
Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği
Anahtar Kelimeler

bir , medeniyet , ürünü , olarak , zeytin

Dil : Türkçe (TR)

Hata Bildir

Bu E-Kitap; Dijital Hakların Korunması amacıyla belirlenen süre için kullanılmaktadır.
Özellikler Durum
Kopyalanma ve Çoğaltma İzni
Alıntı/Atıf Yapma İmkânı
Web Üzerinden Okuma
Çevrim Dışı Okuma
Kullanılabilecek Cihaz Sayısı 2
Ekran Görüntülü/Ekran Kaydı
Not Alma
Yazdırma*
Vurgulama ve Boyama
Metin İçinde Gezinme
Gelişmiş Metin İçi Arama
Renklendirme
Lisanslama
IP ve ID Kontrolü
Filigran
İade Hakkı
Metin Okuyucu LockLizard Viewer

* (Yayıncı tarafından izin verilmişse)

NASIL ÇALIŞIR?

1

Lisans Yazılımı Nasıl Yüklenir?

Sisteminize uygun olan LockLizard DRM (digital lisans koruma yazılımı) yazılımını cihazınıza indirin ve kurulumu tamamlayın.

2

Lisans Dosyasını Al

Lisans dosyanızı üye panelinde bulunan Lisans Dosyamı İndir butonuna tıklayarak indirin ve görüntüleyici yazılımını açın.

3

Lisanslama

Kurduğunuz locklizard yazılımı açınız ve sol menüde bulunan lisanslama alanına tıklayarak indirilen .llv uzantılı dosyayı seçin.

Son Yorumlar

 • Henüz yorum yapılmadı ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

 • Kullanım Rehberi

  • Lisansı Yükle

   Digital lisansınızı bilgisayarınıza yükleyin.

  • E-kitabı Yükle

   Librarytürk kütüphanesinden kitabınızı seçin.

  • Lisansı Aktifleştir

   İndirilen lisans dosyasını locklizard pdf okuyucuya tanımlayın.

  • oku

   Pdf Oku

   Artık cihazınızda pdf dosyalarına erişebilirsiniz.

  Nasıl Çalışır?

  libraryturk

  Türkiye'nin akademik e-kitap sağlayıcısı Librarytürk. Librarytürk; çevrimiçi akademik kitaplar ve materyallerin lider sağlayıcısıdır. Araştırmacılar için bir e-kütüphane görevi üstlenen Librarytürk, bugüne kadarki istatistiksel rakamları ile bu alanda öncü olma hedefine kararlı ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

  Sayfa Başına Dön