Dinler Tarihine Adanmış Bir Ömür

Satın Al

₺ 0.00

Dinler Tarihine Adanmış Bir Ömür

Dinler tarihi, ilmî bir disiplin olarak dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yeni bir bilim dalıdır. Dinler tarihi disiplininin Türkiye’de bir bilim dalı olarak yerini alması ve gelişmesinde dinler tarihi alanında ilk doktora unvanına sahip olan Hikmet Tanyu’nun önemi büyüktür. Hikmet Tanyu ile başlayan dinler tarihi ekolünde birçok akademisyen yetişmiştir. Dinler tarihi alanında bu ekolün devam ettiricisi ve dinler tarihi alanın kurumsal anlamda gelişmesine katkı sağlayan önemli şahsiyetlerden biri de Abdurrahman Küçük’tür. Abdurrahman Küçük hem yazdığı eserler; hem de yetiştirmiş olduğu öğrencilerle bu alanda önemli mesafeler katedilmesini sağlamıştır. Bundan dolayı bu çalışmada ele alınmaya değer bir konu olarak görülmüştür. Abdurrahman Küçük’ün dinler tarihçiliği ve bilim anlayışı hakkında yazılan eserlere bakıldığında “Türkiye’de Dinler Tarihi’nin Kurumsallaşması Sürecinde Abdurrahman Küçük” adlı eserin yanında onun hayatıyla ilgili birkaç çalışma dışında ayrıntılı bir çalışma yapılmamış olması tarafımızca bir eksiklik olarak görülmüştür. Bizi bu alanda araştırmaya iten sebep, bu eksikliği gidermek ve boşluğu doldurmaktır. Dolayısıyla bu çalışmanın hem genel okuyucuya hem de akademi alanında çalışacak araştırmacılara katkı sağlamasını temenni ediyoruz. Bu süre zarfında kendisini her aradığımda yardımlarını esirgemeyen Hocam Prof. Dr. Abdurrahman Küçük’e, maddi ve manevi desteğini benden esirgemeyen Sevgili eşim Esra Karabay’a, değerli arkadaşım, meslektaşım Fatih Akbaş’a, Şeyma Deniz’e, Nuriye Deniz’e, ders dönemim boyunca, her konuda özellikle bu konuyu seçmemde ve kitabımla ilgili kaynak, makale, her türlü veri ve materyali bulmamda çok önemli katkıları olan kıymetli hocam Doç. Dr. İsmet Tunç’a teşekkürü bir borç bilirim. Kadir KARABAY Balıkesir 2024  
Erişim Türü : kurumsal erisim bireysel erisim
Tanımlı ISBN:

9786256781375

Konular
Dinler Tarihi
Anahtar Kelimeler

dinler , tarihine , adanmış , bir , ömür

Dil : Türkçe (TR)

Hata Bildir

Bu E-Kitap; Dijital Hakların Korunması amacıyla belirlenen süre için kullanılmaktadır.
Özellikler Durum
Kopyalanma ve Çoğaltma İzni
Alıntı/Atıf Yapma İmkânı
Web Üzerinden Okuma
Çevrim Dışı Okuma
Kullanılabilecek Cihaz Sayısı 2
Ekran Görüntülü/Ekran Kaydı
Not Alma
Yazdırma*
Vurgulama ve Boyama
Metin İçinde Gezinme
Gelişmiş Metin İçi Arama
Renklendirme
Lisanslama
IP ve ID Kontrolü
Filigran
İade Hakkı
Metin Okuyucu LockLizard Viewer

* (Yayıncı tarafından izin verilmişse)

NASIL ÇALIŞIR?

1

Lisans Yazılımı Nasıl Yüklenir?

Sisteminize uygun olan LockLizard DRM (digital lisans koruma yazılımı) yazılımını cihazınıza indirin ve kurulumu tamamlayın.

2

Lisans Dosyasını Al

Lisans dosyanızı üye panelinde bulunan Lisans Dosyamı İndir butonuna tıklayarak indirin ve görüntüleyici yazılımını açın.

3

Lisanslama

Kurduğunuz locklizard yazılımı açınız ve sol menüde bulunan lisanslama alanına tıklayarak indirilen .llv uzantılı dosyayı seçin.

Son Yorumlar

 • Henüz yorum yapılmadı ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

 • Kullanım Rehberi

  • Lisansı Yükle

   Digital lisansınızı bilgisayarınıza yükleyin.

  • E-kitabı Yükle

   Librarytürk kütüphanesinden kitabınızı seçin.

  • Lisansı Aktifleştir

   İndirilen lisans dosyasını locklizard pdf okuyucuya tanımlayın.

  • oku

   Pdf Oku

   Artık cihazınızda pdf dosyalarına erişebilirsiniz.

  Nasıl Çalışır?

  libraryturk

  Türkiye'nin akademik e-kitap sağlayıcısı Librarytürk. Librarytürk; çevrimiçi akademik kitaplar ve materyallerin lider sağlayıcısıdır. Araştırmacılar için bir e-kütüphane görevi üstlenen Librarytürk, bugüne kadarki istatistiksel rakamları ile bu alanda öncü olma hedefine kararlı ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

  Sayfa Başına Dön