Doğrusal Olasılık Modelleri ve Uygulamaları

Satın Al

₺ 0.00

Doğrusal Olasılık Modelleri ve Uygulamaları

Bilimsel alanda çalışma yapanlar ve araştırmacılar için hazırlanan bu kitap, üniversitelerimizin İstatistik, İşletme, İktisat, Ekonometri, Aktüerya, biyoistatistik, mühendislik alanlarında, zootekni, biyometri, sosyometri, eğitim bilimleri, matematik ve bilgisayar, bilgisayar mühendisliği, harita mühendisliği, hukuk, jeometri, kemometri vb alanlarında çalışan ve akademik çalışma yapan araştırmacılara yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Kitabın içeriği; kategorik verinin tanımı, kategorik veriyi kullanarak yapılan kontenjans tabloları ve ilişki analizi, iki durumlu modeller, multinomiyal logit modeller, sıralı regresyon modeli, aşamalı logit modeller, sayım verileri için regresyon modelleri,sansürlü modeller, markov rejim değişimi modelleri, Bric-T ülkeleri için otomotiv pazarının incelenmesinde panel veri kullanımı, yaşam analizi, kategorik verilerde doğrusal olmayan modeller ve nested logit modeller ele alınmıştır. Tüm bu çalışmalar yapılırken kategorik veri gözönünde tutularak teorik yapıya değinilmiş ve STATA programı dikkate alınarak uygulamalar genelde gerçek veri üzerinde gerçekleştirilmiştir. Değerlendirme ve yorumlarla daha anlaşılır hale getirilmeye çalışılmıştır. Bu eserin ortaya çıkmasında katkı sağlayan ve emeklerini esirgemeyen bölüm yazarları; Sultan Turhan , Ayşenur Demir, Arş. Gör. Şeyda Ünver, Arş. Gör. Muhammet Oğuzhan Yalçın, Dr. İdris Demirsoy, Dr. Öğr. Üyesi Adnan Karaibrahimoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Turgut Karabulut, Dr. Öğr. Üyesi Elif Tuna, Doç. Dr. Ali Kemal Çelik, Doç. Dr. Ömer Alkan, Doç. Dr. Hayri Abar, Doç. Dr. Kübranur Çebi Karaaslan, Doç. Dr. Abdülkerim Karaaslan, Doç. Dr. Müge Manga, Doç. Dr. Atıf Evren, Prof. Dr. Erkan Oktay ve Prof. Dr. Aşır Genç’eiçtenlikle teşekkür ederiz. Ayrıca bu çalışmanın yayınlanmasında emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür eder şükranlarımızı sunarız.Bu kitabı kullanan ve önerileriyle bize destek olan değerli meslektaşlarımıza ve kıymetli araştırmacılara şimdiden teşekkür eder saygılarımızı sunarız
Erişim Türü : kurumsal erisim bireysel erisim
Tanımlı ISBN:

9786256960411

Konular
Teorik İstatistik
Uygulamalı İstatistik
Veri Madenciliği
Anahtar Kelimeler

doğrusal , olasılık , modelleri , ve , uygulamaları

Dil : Türkçe (TR)

Hata Bildir

Bu E-Kitap; Dijital Hakların Korunması amacıyla belirlenen süre için kullanılmaktadır.
Özellikler Durum
Kopyalanma ve Çoğaltma İzni
Alıntı/Atıf Yapma İmkânı
Web Üzerinden Okuma
Çevrim Dışı Okuma
Kullanılabilecek Cihaz Sayısı 2
Ekran Görüntülü/Ekran Kaydı
Not Alma
Yazdırma*
Vurgulama ve Boyama
Metin İçinde Gezinme
Gelişmiş Metin İçi Arama
Renklendirme
Lisanslama
IP ve ID Kontrolü
Filigran
İade Hakkı
Metin Okuyucu LockLizard Viewer

* (Yayıncı tarafından izin verilmişse)

NASIL ÇALIŞIR?

1

Lisans Yazılımı Nasıl Yüklenir?

Sisteminize uygun olan LockLizard DRM (digital lisans koruma yazılımı) yazılımını cihazınıza indirin ve kurulumu tamamlayın.

2

Lisans Dosyasını Al

Lisans dosyanızı üye panelinde bulunan Lisans Dosyamı İndir butonuna tıklayarak indirin ve görüntüleyici yazılımını açın.

3

Lisanslama

Kurduğunuz locklizard yazılımı açınız ve sol menüde bulunan lisanslama alanına tıklayarak indirilen .llv uzantılı dosyayı seçin.

Son Yorumlar

 • Henüz yorum yapılmadı ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

 • Kullanım Rehberi

  • Lisansı Yükle

   Digital lisansınızı bilgisayarınıza yükleyin.

  • E-kitabı Yükle

   Librarytürk kütüphanesinden kitabınızı seçin.

  • Lisansı Aktifleştir

   İndirilen lisans dosyasını locklizard pdf okuyucuya tanımlayın.

  • oku

   Pdf Oku

   Artık cihazınızda pdf dosyalarına erişebilirsiniz.

  Nasıl Çalışır?

  libraryturk

  Türkiye'nin akademik e-kitap sağlayıcısı Librarytürk. Librarytürk; çevrimiçi akademik kitaplar ve materyallerin lider sağlayıcısıdır. Araştırmacılar için bir e-kütüphane görevi üstlenen Librarytürk, bugüne kadarki istatistiksel rakamları ile bu alanda öncü olma hedefine kararlı ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

  Sayfa Başına Dön