Eğitimde Değişim ve Reform

Satın Al

₺ 0.00

Eğitimde Değişim ve Reform

Eğitimde başarı, muhafaza edilmesi gerekeni muhafaza etmek ve değişmesi gerekeni değiştirmekten geçer. Neyin muhafaza edilmesi ve neyin değiştirilmesi gerektiği sorusu ise büyük bir tartışmayı başlatır. Elinizdeki kitap bu türden bir tartışmadır. Eser, “Eğitim Felsefesinde Değişim ve Reformun İmkânı” isimli yüksek lisans tezimin gözden geçirilmiş ve kitaplaştırılmış halidir. Tez, bir eğitim sistemini değiştirirken veya reformdan geçirirken daha titiz olmaya çağırmaktadır. Zira, aksi yönde hareket mevcut problemleri ortadan kaldıramadığı gibi yeni problemler de üretir. Bu anlamda eğitim sektöründe yapılacak değişiklikler sağlam felsefi temellere ihtiyaç duyar.Çalışmanın birinci bölümünde, felsefe tarihinden ve modern dönemden örneklerle eğitim alanında değişim ve reform çabalarına farklı bakış açıları ele alındı. İkinci kısımda, eğitimle ilgili temel konuların (eğitimin amacı, eğitim metotları, öğretmen nitelikleri ve müfredat) değişimle ilişkisine değinildi. Üçüncü ve son bölümde ise bir eğitim sistemini değiştirmenin neden zor olduğu noktasında daha detaylı inceleme ve analizlere yer verildi. Değişen dünya şartlarından yola çıkılarak reform çabalarının özgürlük, eşitlik ve küreselleşme gibi problemleri aşıp aşamayacağı tartışıldı. Sonuç ve öneriler bölümünde ise değerlere vurgu yapıldı, değişim ve reform çabası yerine “iyi niyet”, “örnek olma”, “kaliteyi sağlama” ve “eğitim iklimini iyileştirme” gibi farklı ve daha az iddialı çabaların ön plana çıkarılmasının daha anlamlı ve sağlıklı olacağı vurgulandı. Bu çalışmanın alanla ilgili herkes için faydalı olmasını ümit ediyorum. Çalışma boyunca desteğini esirgemeyen eşime, çalışma arkadaşım psikolojik danışman Rasime TUĞRAL’a, son okuma ve kontrolleri yapan doktora öğrencileri Esra BOZKURT ile Arif GÜNDÜZ’e, kıymetli dostlarım Murat ER ve Muhlis KUTLU’ya ve tez danışmanım Prof. Dr. Bayram Ali ÇETİNKAYA hocama teşekkürü bir borç bilirim.MUSTAFA TUNÇ22.01.2024-Zeytinburnu.
Erişim Türü : kurumsal erisim bireysel erisim
Tanımlı ISBN:

9786256781337

Konular
Din Eğitimi
Anahtar Kelimeler

eğitimde , değişim , ve , reform

Dil : Türkçe (TR)

Hata Bildir

Bu E-Kitap; Dijital Hakların Korunması amacıyla belirlenen süre için kullanılmaktadır.
Özellikler Durum
Kopyalanma ve Çoğaltma İzni
Alıntı/Atıf Yapma İmkânı
Web Üzerinden Okuma
Çevrim Dışı Okuma
Kullanılabilecek Cihaz Sayısı 2
Ekran Görüntülü/Ekran Kaydı
Not Alma
Yazdırma*
Vurgulama ve Boyama
Metin İçinde Gezinme
Gelişmiş Metin İçi Arama
Renklendirme
Lisanslama
IP ve ID Kontrolü
Filigran
İade Hakkı
Metin Okuyucu LockLizard Viewer

* (Yayıncı tarafından izin verilmişse)

NASIL ÇALIŞIR?

1

Lisans Yazılımı Nasıl Yüklenir?

Sisteminize uygun olan LockLizard DRM (digital lisans koruma yazılımı) yazılımını cihazınıza indirin ve kurulumu tamamlayın.

2

Lisans Dosyasını Al

Lisans dosyanızı üye panelinde bulunan Lisans Dosyamı İndir butonuna tıklayarak indirin ve görüntüleyici yazılımını açın.

3

Lisanslama

Kurduğunuz locklizard yazılımı açınız ve sol menüde bulunan lisanslama alanına tıklayarak indirilen .llv uzantılı dosyayı seçin.

Son Yorumlar

 • Henüz yorum yapılmadı ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

 • Kullanım Rehberi

  • Lisansı Yükle

   Digital lisansınızı bilgisayarınıza yükleyin.

  • E-kitabı Yükle

   Librarytürk kütüphanesinden kitabınızı seçin.

  • Lisansı Aktifleştir

   İndirilen lisans dosyasını locklizard pdf okuyucuya tanımlayın.

  • oku

   Pdf Oku

   Artık cihazınızda pdf dosyalarına erişebilirsiniz.

  Nasıl Çalışır?

  libraryturk

  Türkiye'nin akademik e-kitap sağlayıcısı Librarytürk. Librarytürk; çevrimiçi akademik kitaplar ve materyallerin lider sağlayıcısıdır. Araştırmacılar için bir e-kütüphane görevi üstlenen Librarytürk, bugüne kadarki istatistiksel rakamları ile bu alanda öncü olma hedefine kararlı ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

  Sayfa Başına Dön