Fizyoterapi ve Rehabilitasyonda Sonuç Ölçümleri

Fiyat Tanımlanmadı

Bu kitap için fiyat tanımlaması henüz yapılamadı. En kısa sürede tanımlama yapılması için talep yayıncıya iletildi.

Fizyoterapi ve Rehabilitasyonda Sonuç Ölçümleri

 Değerli Meslektaşlarım ve Sevgili Öğrenciler; v Fizyoterapi ve Rehabilitasyon kökleri çok eskiye dayanan bir bilim dalıdır. Hipokrat ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon mesleğinin temellerinin atıldığı düşünülmektedir. Ardından birçok farklı bilim insanı Fizyoterapi ve Rehabilitasyon mesleğinin gelişimine katkıda bulunmuştur. Özellikle 19. yüzyılda yaşanan poliomyelit salgını sonucunda Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bilimi ilerleme kaydetmiştir. Buna ilaveten 1. Dünya Savaşı sonrasında yaralıların rehabilitasyon süreci de bu biliminin gelişimine katkıda bulunmuştur. Ülkemizde ise Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bilimi ilk olarak 1965 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu ile başlamış halen 100’ ün üzerinde devlet ve vakıf üniversitesi ile Fizyoterapist yetiştirilmeye devam edilmektedir. Günümüzde lisans eğitiminin yanında yüksek lisans ve doktora eğitimi veren enstitülerin sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Bu eğitimler sonucunda uzman fizyoterapistler, doktor fizyoterapistler ve öğretim üyeleri yetiştirilmektedir. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında lisansüstü eğitimlere ilaveten birçok farklı araştırma yapılmaktadır. Alanımızdaki gelişmelere paralel olarak gün geçtikçe yeni araştırma alanlarının açığa çıkmasıyla farklı ve güncel araştırmalara ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle genç araştırmacılar ile yaptığımız görüşmeler sonucunda yeni araştırmaların planlanmasında yaşadıkları zorlukları en aza indirmek için bu kitabı hazırlamaya kararı verdik. Bir araştırma planlanırken hipotez belirlendikten sonra araştırmada hangi sonuç ölçümlerinin kullanılacağının tercihi önemlidir. Bir sonuç ölçümünün Türkçe araştırmalarda veya Türk dilinde kullanılması için geçerlilik ve güvenilirlik çalışmasının yapılması en önemli kriterdir. Türkçe versiyonu yapılmayan sonuç ölçümleri ülkemizde yapılan çalışmalarda kullanılamaz. Hangi sonuç ölçümünün hangi araştırmada kullanılacağının bilinmemesi özellikle genç araştırmacıların yaşadığı en büyük sorunlardandır. Bu kapsamda Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında farklı sonuç ölçümlerinin yer aldığı en sık kullanılan, 21 bölüm ve 200’den fazla sonuç ölçümünün yer aldığı kitabımız Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında yapılan araştırmalar için önemli bir kaynak olacağı kanaatindeyiz. Kitabın planlanmasında ve yazımında büyük emek sahibi olan kıymetli meslektaşlarıma ve bu kitabın oluşturulması için fikir veren genç araştırmacılara sonsuz teşekkür ederim. Meslektaşlarımıza ve mesleğimize faydalı olması dileğiyle…
Erişim Türü : kurumsal erisim bireysel erisim
Tanımlı ISBN:

9786257399913

Konular
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon
Anahtar Kelimeler

fizyoterapi , ve , rehabilitasyonda , sonuç , ölçümleri

Dil : Türkçe (TR)

Hata Bildir

Bu E-Kitap; Dijital Hakların Korunması amacıyla belirlenen süre için kullanılmaktadır.
Özellikler Durum
Kopyalanma ve Çoğaltma İzni
Alıntı/Atıf Yapma İmkânı
Web Üzerinden Okuma
Çevrim Dışı Okuma
Kullanılabilecek Cihaz Sayısı 2
Ekran Görüntülü/Ekran Kaydı
Not Alma
Yazdırma*
Vurgulama ve Boyama
Metin İçinde Gezinme
Gelişmiş Metin İçi Arama
Renklendirme
Lisanslama
IP ve ID Kontrolü
Filigran
İade Hakkı
Metin Okuyucu LockLizard Viewer

* (Yayıncı tarafından izin verilmişse)

NASIL ÇALIŞIR?

1

Lisans Yazılımı Nasıl Yüklenir?

Sisteminize uygun olan LockLizard DRM (digital lisans koruma yazılımı) yazılımını cihazınıza indirin ve kurulumu tamamlayın.

2

Lisans Dosyasını Al

Lisans dosyanızı üye panelinde bulunan Lisans Dosyamı İndir butonuna tıklayarak indirin ve görüntüleyici yazılımını açın.

3

Lisanslama

Kurduğunuz locklizard yazılımı açınız ve sol menüde bulunan lisanslama alanına tıklayarak indirilen .llv uzantılı dosyayı seçin.

Son Yorumlar

 • Henüz yorum yapılmadı ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

 • Kullanım Rehberi

  • Lisansı Yükle

   Digital lisansınızı bilgisayarınıza yükleyin.

  • E-kitabı Yükle

   Librarytürk kütüphanesinden kitabınızı seçin.

  • Lisansı Aktifleştir

   İndirilen lisans dosyasını locklizard pdf okuyucuya tanımlayın.

  • oku

   Pdf Oku

   Artık cihazınızda pdf dosyalarına erişebilirsiniz.

  Nasıl Çalışır?

  libraryturk

  Türkiye'nin akademik e-kitap sağlayıcısı Librarytürk. Librarytürk; çevrimiçi akademik kitaplar ve materyallerin lider sağlayıcısıdır. Araştırmacılar için bir e-kütüphane görevi üstlenen Librarytürk, bugüne kadarki istatistiksel rakamları ile bu alanda öncü olma hedefine kararlı ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

  Sayfa Başına Dön