Kariyer Yelkenlisi Modeli

Satın Al

₺ 0.00

Kariyer Yelkenlisi Modeli

Kariyer Yelkenlisi Modeli ile ilgili kitabın ikinci baskıya gelmesi bizler için oldukça sevindirici!! Bu baskıya güncellemeleri yetiştirmek mümkün olmadı. Dolayısıyla bu kitabı uygulamalarında kullanacak olan meslektaşlarımızın özellikle sınav sistemleri ve meslekler hakkında verilen bilgilerin, web sayfalarının güncelliğini teyit ederek kullanmalarını öneririz. Gelecek baskıda bazı bilgileri güncellemenin yanısıra bazı etkinlikleri güncellemeyi ve bazı yeni etkinlikleri eklemeyi de planlıyoruz.Yine de bazı gelişmelerden söz etmek isteriz. Öncelikli olarak yazarların ünvanlarında ve kurumlarında değişiklikler olduğu için kitabın arkasında yer alan yazarlara ait bioları güncelleme yoluna gidilmiştir. Bu değişikliklerinin yanında Kariyer Yelkenlisi Modeliyle (KYM) ilgili yapılan çalışmalar da bu kitapla ilgili değişiklikler arasında yer almaktadır. Kitap yayınlandıktan sonra modeli kullanarak çoğu üniversite öğrencileri ile gerçekleştirilen ve modelin etkili olduğunu gösteren deneysel çalışmaları bu gelişmelere örnek olarak verebiliriz (Örn., Doğan-Laçin ve Yeşilyaprak, 2018; Gelibolu, 2016; Demirtaş-Zorbaz, Mutlu, Korkut-Owen ve Arıcı-Şahin, 2020; Demirtaş Zorbaz, Korkut-Owen, Mutlu ve Arıcı-Şahin (Yayın sürecinde)). Ayrıca Aralık 2020-Ocak 2021 aralığında Özen ve Korkut-Owen (Yazım sürecinde) KYM’yi, çevrimiçi olarak dokuzuncu sınıflarla sınamış ve modelin mesleki kararsızlığı azaltmada etkili olduğunu bulmuşlardır. Bu çalışmada sadece model değil, modelin çevrimiçi olarak uygulanabileceği de sınanmıştır. Modelin etkililiği ile ilgili yayınlanan, basım aşamasında ya da yazım aşamasında olan araştırma makalelerinin listesi aşağıda verilmiştir.Bu gelişmelere, araştırma ekibi olarak KYM’e dayalı bir web sayfası tasarlama hazırlığında olduğumuzu da ekleyebiliriz. Modelin, kendi başlarına kariyer gelişimlerini desteklemek isteyenlere, kariyer gelimi hizmeti verenlere, araştırma yapmak ya da uygulamada kullanmak isteyenlere yararlı olabilmesini diliyoruz. Modelle ilgili sorusu, katkısı ya da eleştirisi olanlar herhangi birimize eposta yazabilirler. 
Erişim Türü :  bireysel erisim
Tanımlı ISBN:

9786051705033

Konular
Psikolojide Ölçme Teknikleri
Anahtar Kelimeler

kariyer , yelkenlisi , modeli

Dil : Türkçe (TR)

Hata Bildir

Bu E-Kitap; Dijital Hakların Korunması amacıyla belirlenen süre için kullanılmaktadır.
Özellikler Durum
Kopyalanma ve Çoğaltma İzni
Alıntı/Atıf Yapma İmkânı
Web Üzerinden Okuma
Çevrim Dışı Okuma
Kullanılabilecek Cihaz Sayısı 2
Ekran Görüntülü/Ekran Kaydı
Not Alma
Yazdırma*
Vurgulama ve Boyama
Metin İçinde Gezinme
Gelişmiş Metin İçi Arama
Renklendirme
Lisanslama
IP ve ID Kontrolü
Filigran
İade Hakkı
Metin Okuyucu LockLizard Viewer

* (Yayıncı tarafından izin verilmişse)

NASIL ÇALIŞIR?

1

Lisans Yazılımı Nasıl Yüklenir?

Sisteminize uygun olan LockLizard DRM (digital lisans koruma yazılımı) yazılımını cihazınıza indirin ve kurulumu tamamlayın.

2

Lisans Dosyasını Al

Lisans dosyanızı üye panelinde bulunan Lisans Dosyamı İndir butonuna tıklayarak indirin ve görüntüleyici yazılımını açın.

3

Lisanslama

Kurduğunuz locklizard yazılımı açınız ve sol menüde bulunan lisanslama alanına tıklayarak indirilen .llv uzantılı dosyayı seçin.

Son Yorumlar

 • Henüz yorum yapılmadı ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

 • Kullanım Rehberi

  • Lisansı Yükle

   Digital lisansınızı bilgisayarınıza yükleyin.

  • E-kitabı Yükle

   Librarytürk kütüphanesinden kitabınızı seçin.

  • Lisansı Aktifleştir

   İndirilen lisans dosyasını locklizard pdf okuyucuya tanımlayın.

  • oku

   Pdf Oku

   Artık cihazınızda pdf dosyalarına erişebilirsiniz.

  Nasıl Çalışır?

  libraryturk

  Türkiye'nin akademik e-kitap sağlayıcısı Librarytürk. Librarytürk; çevrimiçi akademik kitaplar ve materyallerin lider sağlayıcısıdır. Araştırmacılar için bir e-kütüphane görevi üstlenen Librarytürk, bugüne kadarki istatistiksel rakamları ile bu alanda öncü olma hedefine kararlı ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

  Sayfa Başına Dön