Richmond Minimal Yüzeyler Ailesi ve Cebirsel Yüzeyleri

Satın Al

₺ 0.00

Richmond Minimal Yüzeyler Ailesi ve Cebirsel Yüzeyleri

Bu kitapta, 3-boyutlu Euclidean uzayında Richmond minimal yüzeyler ailesinin parametrik denklemleri Weierstrass-Enneper gösterim formülü yardımıyla elde edilmiş ve Gauss dönüşümleri hesaplanmıştır. Bu yüzeyler üzerinde eliminasyon (yok etme) metotlarını uygulayarak genelleştirilmiş indirgenemez cebirsel Richmond minimal yüzeyler ailesi ortaya çıkarılmıştır. Richmond minimal yüzeyler ailesinden birkaçı üzerinde Sylvestereliminasyon metodunun uygulanması ile indirgenemez cebirsel denklemler ortaya çıkarılmıştır. Richmond indirgenemez cebirselminimal yüzeyler ailesinin denklemlerinin Sylvester eliminasyonmetodunu uygulayarak elde edilemediği, kısmi cevaplar verdiği durumlarda ise bilgisayar yazılımları (Maple ve FGb (Faugere Gröbner base)) ile denklemler hesaplanmıştır. Yüzeylerin parametrik ve cebirsel denklemleri Maple ve Mathematica ile görselleştirilmiştir. Elde edilen indirgenemez cebirsel Richmond minimal yüzeyler ailesinin derece ve sınıfları genelleştirilerek verilmiştir. Özetle, kitap içerisinde aşağıdaki problemlere çözüm aranmış vebulunmuştur: Problem 1. Weierstrass gösterim formülü yardımıyla 3-boyutlu Euclidean uzayında Richmond reel minimal yüzeyler ailesinin parametrik denklemlerini hem kartezyen hem de homojen olmayan teğet koordinatlarda elde etmek ve ayrıca bu yüzeylerin Gauss dönüşümlerini hesaplamak ve bütün bulunanları görselleştirmek, vi Problem 2. Richmond minimal yüzeyler ailesinden birkaçı üzerinde Sylvester eliminasyon yöntemini uygulayarak indirgenemez cebirsel denklemler ortaya çıkarmak, Problem 3. Richmond indirgenemez cebirsel minimal yüzeyler ailesinin denklemlerinin Sylvester eliminasyon yöntemini uygulayarak elde edilemediği durumlarda ise bilgisayar yazılımları (Maple ve FGb (Faugere Gröbner base)) kullanarak cebirsel denklemleri hesaplamak, ve bu cebirsel denklemleri görselleştirmek, Problem 4. Problem 2 ve Problem 3 içerisinde bahsi geçen elde edilecek indirgenemez cebirsel Richmond minimal yüzeyler ailesinin derece ve sınıf sayılarını hipotezler ile genelleştirmek. İngiliz matematikçi Herbert William Richmond (1863-1948)’ın derece sayısı ve sınıf sayısı eşit ve 12 olan cebirsel minimal yüzeyi 121 yıl sonra çok büyük cebirsel denklemler elde edilerek genelleştirilmiştir. Elde edilen devasa denklemler görselleştirilmiştir. Bu devasa denklemlerin tamamı kitap içerisinde yüzlerce sayfa yer kaplayacağı için sadece ilk beş terimi ile verilmiştir. Bu cebirsel denklemlerin tam ve açık gösterimleri aşağıdaki adresten görülebilmektedir: https://www.researchgate.net/profile/Erhan-Gueler-2/publications Kitabın; lisansüstü çalışmalarda bulunan geometriciler, matematikçiler ve bilime gönül veren insanlara ilham kaynağı olması ve keyif vermesi dileğiyle…  
Erişim Türü : kurumsal erisim bireysel erisim
Tanımlı ISBN:

9786254335761

Konular
Matematiksel Analiz
Anahtar Kelimeler

richmond , minimal , yüzeyler , ailesi , ve , cebirsel , yüzeyleri

Dil : Türkçe (TR)

Hata Bildir

Bu E-Kitap; Dijital Hakların Korunması amacıyla belirlenen süre için kullanılmaktadır.
Özellikler Durum
Kopyalanma ve Çoğaltma İzni
Alıntı/Atıf Yapma İmkânı
Web Üzerinden Okuma
Çevrim Dışı Okuma
Kullanılabilecek Cihaz Sayısı 2
Ekran Görüntülü/Ekran Kaydı
Not Alma
Yazdırma*
Vurgulama ve Boyama
Metin İçinde Gezinme
Gelişmiş Metin İçi Arama
Renklendirme
Lisanslama
IP ve ID Kontrolü
Filigran
İade Hakkı
Metin Okuyucu LockLizard Viewer

* (Yayıncı tarafından izin verilmişse)

NASIL ÇALIŞIR?

1

Lisans Yazılımı Nasıl Yüklenir?

Sisteminize uygun olan LockLizard DRM (digital lisans koruma yazılımı) yazılımını cihazınıza indirin ve kurulumu tamamlayın.

2

Lisans Dosyasını Al

Lisans dosyanızı üye panelinde bulunan Lisans Dosyamı İndir butonuna tıklayarak indirin ve görüntüleyici yazılımını açın.

3

Lisanslama

Kurduğunuz locklizard yazılımı açınız ve sol menüde bulunan lisanslama alanına tıklayarak indirilen .llv uzantılı dosyayı seçin.

Son Yorumlar

 • Henüz yorum yapılmadı ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

 • Kullanım Rehberi

  • Lisansı Yükle

   Digital lisansınızı bilgisayarınıza yükleyin.

  • E-kitabı Yükle

   Librarytürk kütüphanesinden kitabınızı seçin.

  • Lisansı Aktifleştir

   İndirilen lisans dosyasını locklizard pdf okuyucuya tanımlayın.

  • oku

   Pdf Oku

   Artık cihazınızda pdf dosyalarına erişebilirsiniz.

  Nasıl Çalışır?

  libraryturk

  Türkiye'nin akademik e-kitap sağlayıcısı Librarytürk. Librarytürk; çevrimiçi akademik kitaplar ve materyallerin lider sağlayıcısıdır. Araştırmacılar için bir e-kütüphane görevi üstlenen Librarytürk, bugüne kadarki istatistiksel rakamları ile bu alanda öncü olma hedefine kararlı ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

  Sayfa Başına Dön