Roma Katolik Kilisesi ve Kadın

Satın Al

₺ 0.00

Roma Katolik Kilisesi ve Kadın

Yaratılışı, eş ve annelik rolleri ile toplumsal hayattaki hak ve sorumlulukları bakımından kadın, tarih boyunca çeşitli din ve kültürlerde başlıca tartışma konuları arasında olagelmiştir. Genel olarak Hıristiyanlık ve özelde Roma Katolik Kilisesi açısından bakıldığında da kadın, kutsal metinler, mevcut sosyo-kültürel şartlar, yaşanan gelişmeler ve geliştirilen reaksiyonlarla bağlantılı olarak birbirinden farklı telakki ve uygulamalara konu olmuştur. Dünya nüfusunun yaklaşık %33’ünü oluşturan Hıristiyanların yarısından fazlasını Katolik Kilisesi mensuplarının teşkil ettiği dikkate alındığında tarihsel süreçte Roma Katolik Kilisesi’nin kadına bakışında bir değişimin yaşanıp yaşanmadığını ortaya koymanın önem arz ettiği söylenebilir. Bu noktadan hareketle Roma Katolik Kilisesi’nin kadına bakışının inceleme konusu yapıldığıbu çalışmanın, konuyla ilgili zihinlerde oluşabilecek temel sorulara yanıt oluşturacağını ve bugün Kilise’nin kadınlara ilişkinsöylem ve uygulamalarının daha iyi analiz edilmesine katkı sağlayabileceğini ümit ediyoruz. Bu çalışmanın ortaya çıkmasında birçok kişinin katkı ve desteği olmuştur. Bu bağlamda öncelikle çalışma konusunun seçimi ve yazım aşamalarında görüş ve önerileriyle bana rehberlik edenkıymetli hocam Prof. Dr. Süleyman Turan’a bilhassa teşekkür ediyorum. Çalışmanın şekillenmesi ve kemale ermesindeki katkılarından dolayı Prof. Dr. İhsan Arslan, Doç. Dr. Emine Battal ve Prof. Dr. Salih Sabri Yavuz’a teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca çalışma boyunca desteklerini esirgemeyerek kıymetli tavsiyeleriyle yol gösteren saygıdeğer hocam Prof. Dr. Mustafa Alıcı’ya şükranlarımı sunuyorum. Son olarak, eğitim hayatım boyunca maddi ve manevi yardımlarıyla beni daima destekleyen aileme ve eşime de teşekkürlerimi sunuyorum. Duygu METE DOĞAN 2024 .
Erişim Türü : kurumsal erisim bireysel erisim
Tanımlı ISBN:

9786256781344

Konular
Din Psikolojisi
Anahtar Kelimeler

roma , katolik , kilisesi , ve , kadın

Dil : Türkçe (TR)

Hata Bildir

Bu E-Kitap; Dijital Hakların Korunması amacıyla belirlenen süre için kullanılmaktadır.
Özellikler Durum
Kopyalanma ve Çoğaltma İzni
Alıntı/Atıf Yapma İmkânı
Web Üzerinden Okuma
Çevrim Dışı Okuma
Kullanılabilecek Cihaz Sayısı 2
Ekran Görüntülü/Ekran Kaydı
Not Alma
Yazdırma*
Vurgulama ve Boyama
Metin İçinde Gezinme
Gelişmiş Metin İçi Arama
Renklendirme
Lisanslama
IP ve ID Kontrolü
Filigran
İade Hakkı
Metin Okuyucu LockLizard Viewer

* (Yayıncı tarafından izin verilmişse)

NASIL ÇALIŞIR?

1

Lisans Yazılımı Nasıl Yüklenir?

Sisteminize uygun olan LockLizard DRM (digital lisans koruma yazılımı) yazılımını cihazınıza indirin ve kurulumu tamamlayın.

2

Lisans Dosyasını Al

Lisans dosyanızı üye panelinde bulunan Lisans Dosyamı İndir butonuna tıklayarak indirin ve görüntüleyici yazılımını açın.

3

Lisanslama

Kurduğunuz locklizard yazılımı açınız ve sol menüde bulunan lisanslama alanına tıklayarak indirilen .llv uzantılı dosyayı seçin.

Son Yorumlar

 • Henüz yorum yapılmadı ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

 • Kullanım Rehberi

  • Lisansı Yükle

   Digital lisansınızı bilgisayarınıza yükleyin.

  • E-kitabı Yükle

   Librarytürk kütüphanesinden kitabınızı seçin.

  • Lisansı Aktifleştir

   İndirilen lisans dosyasını locklizard pdf okuyucuya tanımlayın.

  • oku

   Pdf Oku

   Artık cihazınızda pdf dosyalarına erişebilirsiniz.

  Nasıl Çalışır?

  libraryturk

  Türkiye'nin akademik e-kitap sağlayıcısı Librarytürk. Librarytürk; çevrimiçi akademik kitaplar ve materyallerin lider sağlayıcısıdır. Araştırmacılar için bir e-kütüphane görevi üstlenen Librarytürk, bugüne kadarki istatistiksel rakamları ile bu alanda öncü olma hedefine kararlı ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

  Sayfa Başına Dön