Sosyokültürel ve Dini Boyutlarıyla Midyat Yezidileri

Satın Al

₺ 0.00

Sosyokültürel ve Dini Boyutlarıyla Midyat Yezidileri

Midyat, Mezopotamya bölgesinin kadim şehirlerinden biridir. Farklı din ve dillere sahip insanlara ev sahipliği yapması, Midyat’ı bölgedeki önemli yerleşim yerlerinden biri haline getirmiştir. Midyat’ta yaşamış topluluklardan biri de Yezidilerdir. Yezidiler, yaşam biçimleri, inançları, örf ve adetleri bakımından bölgede dikkat çeken bir topluluk olmuştur. Yezidiler, bazı kültürel özellikleriyle bölgedeki diğer halklarla benzerlik gösterirken, bazı yönleriyle tamamen farklı özelliklere sahiptir. Bu çalışma, Midyat’ta yaşayan Yezidilerin yaşam biçimini, diğer halklarla ilişkilerini, zorunlu göç ve sonrasında yaşanan süreçleri alan çalışmasıyla anlamayı amaçlamaktadır.

Midyat is one of the ancient cities of the Mesopotamia region. Hosting people of different religions and languages makes Midyat one of the most important settlements in the region. One of the communities that lived in Midyat is the Yazidis. Yezidis have been a community that attracts attention in the region in terms of their way of life, beliefs, customs and traditions. While Yezidis are similar to other peoples in the region with some cultural characteristics, they have completely different characteristics in some aspects. This study aims to understand the way of life of the Yazidis living in Midyat, their relations with other peoples, forced migration and the processes experienced afterwards through fieldwork.

Erişim Türü : kurumsal erisim bireysel erisim
Tanımlı ISBN:

9786259479804

Konular
Dinler Tarihi
Anahtar Kelimeler

midyat , yezidiler , ezidi , göç , halk inançları

Dil : Türkçe (TR)

Hata Bildir

Bu E-Kitap; Dijital Hakların Korunması amacıyla belirlenen süre için kullanılmaktadır.
Özellikler Durum
Kopyalanma ve Çoğaltma İzni
Alıntı/Atıf Yapma İmkânı
Web Üzerinden Okuma
Çevrim Dışı Okuma
Kullanılabilecek Cihaz Sayısı 2
Ekran Görüntülü/Ekran Kaydı
Not Alma
Yazdırma*
Vurgulama ve Boyama
Metin İçinde Gezinme
Gelişmiş Metin İçi Arama
Renklendirme
Lisanslama
IP ve ID Kontrolü
Filigran
İade Hakkı
Metin Okuyucu LockLizard Viewer

* (Yayıncı tarafından izin verilmişse)

NASIL ÇALIŞIR?

1

Lisans Yazılımı Nasıl Yüklenir?

Sisteminize uygun olan LockLizard DRM (digital lisans koruma yazılımı) yazılımını cihazınıza indirin ve kurulumu tamamlayın.

2

Lisans Dosyasını Al

Lisans dosyanızı üye panelinde bulunan Lisans Dosyamı İndir butonuna tıklayarak indirin ve görüntüleyici yazılımını açın.

3

Lisanslama

Kurduğunuz locklizard yazılımı açınız ve sol menüde bulunan lisanslama alanına tıklayarak indirilen .llv uzantılı dosyayı seçin.

Son Yorumlar

 • Henüz yorum yapılmadı ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

 • Kullanım Rehberi

  • Lisansı Yükle

   Digital lisansınızı bilgisayarınıza yükleyin.

  • E-kitabı Yükle

   Librarytürk kütüphanesinden kitabınızı seçin.

  • Lisansı Aktifleştir

   İndirilen lisans dosyasını locklizard pdf okuyucuya tanımlayın.

  • oku

   Pdf Oku

   Artık cihazınızda pdf dosyalarına erişebilirsiniz.

  Nasıl Çalışır?

  libraryturk

  Türkiye'nin akademik e-kitap sağlayıcısı Librarytürk. Librarytürk; çevrimiçi akademik kitaplar ve materyallerin lider sağlayıcısıdır. Araştırmacılar için bir e-kütüphane görevi üstlenen Librarytürk, bugüne kadarki istatistiksel rakamları ile bu alanda öncü olma hedefine kararlı ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

  Sayfa Başına Dön