Turabdin Tarih Din Kültür

Satın Al

₺ 0.00

Turabdin Tarih Din Kültür

Turabdin, tarihi boyunca birçok medeniyetin etkileşiminesahne olan ve günümüzde hâlâ çok kültürlü ve çok dilli bir yapıya ev sahipliğiyapan önemli bir bölgedir. Bu çalışma, Turabdin'in bu karmaşık yapısını veözellikle bölgeyi yoğun bir şekilde etkileyen Süryanilerin tarihî, dini vekültürel kimliğini ele almaktadır.
Bu kitap arkeoloji, antropoloji, teoloji, felsefe vesosyoloji disiplinlerinden beslenerek, Turabdin'in geçmişten günümüze olandeğişimini ve bu değişim sürecindeki kültürel etkileşimleri inceliyor.Süryanilerin diğer toplumlarla olan ilişkileri ve bu ilişkilerin bölgedekikültürel senteze nasıl yansıdığı üzerinde duruluyor.
Bu derinlemesine çalışma, alana katkı sunması ve gelecekteyapılacak çalışmalara ışık tutması dileğiyle okuyuculara sunulmaktadır.

----------

The Turabdin region has been the site of significant interactions between diverse civilisations throughout its history, and it continues to be a multicultural and multilingual area today. This study examines the complexity of Turabdin and the historical, religious and cultural identity of the Assyrians, who have exerted a profound influence on the region.

This book draws on the disciplines of archaeology, anthropology, theology, philosophy and sociology to analyse the changes in Turabdin from the past to the present and the cultural interactions during this process of change. It focuses on the relations of the Assyrians with other societies and how these relations are reflected in the cultural synthesis in the region.
This in-depth study is presented to the readers with the hope that it will contribute to the field and shed light on future studies.

Erişim Türü : kurumsal erisim bireysel erisim
Tanımlı ISBN:

9786259442570 , 9786259442587

Konular
Dinler Tarihi
Anahtar Kelimeler

turabdin , süryanilik , asuri , midyat , hıristiyan müslüman ilişkileri , doğu kiliseleri

Dil : Türkçe (TR)

Hata Bildir

Bu E-Kitap; Dijital Hakların Korunması amacıyla belirlenen süre için kullanılmaktadır.
Özellikler Durum
Kopyalanma ve Çoğaltma İzni
Alıntı/Atıf Yapma İmkânı
Web Üzerinden Okuma
Çevrim Dışı Okuma
Kullanılabilecek Cihaz Sayısı 2
Ekran Görüntülü/Ekran Kaydı
Not Alma
Yazdırma*
Vurgulama ve Boyama
Metin İçinde Gezinme
Gelişmiş Metin İçi Arama
Renklendirme
Lisanslama
IP ve ID Kontrolü
Filigran
İade Hakkı
Metin Okuyucu LockLizard Viewer

* (Yayıncı tarafından izin verilmişse)

NASIL ÇALIŞIR?

1

Lisans Yazılımı Nasıl Yüklenir?

Sisteminize uygun olan LockLizard DRM (digital lisans koruma yazılımı) yazılımını cihazınıza indirin ve kurulumu tamamlayın.

2

Lisans Dosyasını Al

Lisans dosyanızı üye panelinde bulunan Lisans Dosyamı İndir butonuna tıklayarak indirin ve görüntüleyici yazılımını açın.

3

Lisanslama

Kurduğunuz locklizard yazılımı açınız ve sol menüde bulunan lisanslama alanına tıklayarak indirilen .llv uzantılı dosyayı seçin.

Son Yorumlar

 • Henüz yorum yapılmadı ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

 • Kullanım Rehberi

  • Lisansı Yükle

   Digital lisansınızı bilgisayarınıza yükleyin.

  • E-kitabı Yükle

   Librarytürk kütüphanesinden kitabınızı seçin.

  • Lisansı Aktifleştir

   İndirilen lisans dosyasını locklizard pdf okuyucuya tanımlayın.

  • oku

   Pdf Oku

   Artık cihazınızda pdf dosyalarına erişebilirsiniz.

  Nasıl Çalışır?

  libraryturk

  Türkiye'nin akademik e-kitap sağlayıcısı Librarytürk. Librarytürk; çevrimiçi akademik kitaplar ve materyallerin lider sağlayıcısıdır. Araştırmacılar için bir e-kütüphane görevi üstlenen Librarytürk, bugüne kadarki istatistiksel rakamları ile bu alanda öncü olma hedefine kararlı ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

  Sayfa Başına Dön