Turizmde Güncel İnsan Kaynakları Yönetimi Uygulamaları

Satın Al

₺ 0.00

Turizmde Güncel İnsan Kaynakları Yönetimi Uygulamaları

Turizm sektörü; birçok iş kolu ile doğrudan ve dolaylı olarak ilişkili olan, bu iş kolları ile birbirini etkileyen ve etkilenen entegre bir içeriğe sahiptir. Çoklu istihdam sağlayıcı özelliğinin yanı sıra ülke ve bölge ekonomisine büyük katkılar sağlamasından dolayı turizm sektöründe verimli ve etkin yönetim bileşenlerinin yer alması önem arz etmektedir. Emek yoğun olmasından dolayı insan unsurunun da ön plana çıktığı turizm sektöründe insan kaynakları yönetimi departmanı kritik roller üstlenmektedir. Rekabet avantajı sağlayarak verimli işleyiş sürdürülmesini ön plana çıkartmaya çalışan insan kaynakları yönetimi departmanının her zaman daha günceli takip ederek diğer işletmelerden ön plana çıkmayı sağlamaları gerekmektedir. İnsan kaynakları departmanının turizm sektöründeki öneminden yola çıkarak planlanan bu kitap aracılığıyla 1. Bölüm’de genel olarak insan kaynakları departmanından bahsederek on başlık altında temel işlevlerine yer verilmiştir. 2. Bölüm’de ise turizm sektöründe insan kaynakları yönetimi departmanından bahsedilerek on temel işlev; turizm sektöründe yer alan konaklama işletmeleri, yiyecek içecek işletmeleri, seyahat acentaları, turist rehberleri gibi farklı bileşenler kapsamında ele alınmıştır. 3. Bölüm’de ise günümüz rekabet ortamında yeni ortaya çıkmaya başlayan veya önemi yeni anlaşılmaya başlayan birtakım İKY uygulamaları ele alınarak yine aynı bileşenler çerçevesinde değerlendirilmiştir. Bu içeriği ile turizm sektöründe aktif olarak yer alan insan kaynakları uzmanları ve yükseköğretim kurumlarında yer alan önlisans ve lisans programlarında kullanılacağı öngörülmektedir. Büyük bir titizlikle hazırlanan bu kitabın; turizm sektörü bileşenlerinde yer alan kişi/kurum ve kuruluşlara, öğrencilere, araştırmacılara ve bilim dünyasına faydalı olması dileğiyle…
Erişim Türü : kurumsal erisim bireysel erisim
Tanımlı ISBN:

9786253985585 , 9786253985578

Konular
Turizm İşletmeciliği
Anahtar Kelimeler

turizmde , güncel , insan , kaynakları , yönetimi , uygulamaları

Dil : Türkçe (TR)

Hata Bildir

Bu E-Kitap; Dijital Hakların Korunması amacıyla belirlenen süre için kullanılmaktadır.
Özellikler Durum
Kopyalanma ve Çoğaltma İzni
Alıntı/Atıf Yapma İmkânı
Web Üzerinden Okuma
Çevrim Dışı Okuma
Kullanılabilecek Cihaz Sayısı 2
Ekran Görüntülü/Ekran Kaydı
Not Alma
Yazdırma*
Vurgulama ve Boyama
Metin İçinde Gezinme
Gelişmiş Metin İçi Arama
Renklendirme
Lisanslama
IP ve ID Kontrolü
Filigran
İade Hakkı
Metin Okuyucu LockLizard Viewer

* (Yayıncı tarafından izin verilmişse)

NASIL ÇALIŞIR?

1

Lisans Yazılımı Nasıl Yüklenir?

Sisteminize uygun olan LockLizard DRM (digital lisans koruma yazılımı) yazılımını cihazınıza indirin ve kurulumu tamamlayın.

2

Lisans Dosyasını Al

Lisans dosyanızı üye panelinde bulunan Lisans Dosyamı İndir butonuna tıklayarak indirin ve görüntüleyici yazılımını açın.

3

Lisanslama

Kurduğunuz locklizard yazılımı açınız ve sol menüde bulunan lisanslama alanına tıklayarak indirilen .llv uzantılı dosyayı seçin.

Son Yorumlar

 • Henüz yorum yapılmadı ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

 • Kullanım Rehberi

  • Lisansı Yükle

   Digital lisansınızı bilgisayarınıza yükleyin.

  • E-kitabı Yükle

   Librarytürk kütüphanesinden kitabınızı seçin.

  • Lisansı Aktifleştir

   İndirilen lisans dosyasını locklizard pdf okuyucuya tanımlayın.

  • oku

   Pdf Oku

   Artık cihazınızda pdf dosyalarına erişebilirsiniz.

  Nasıl Çalışır?

  libraryturk

  Türkiye'nin akademik e-kitap sağlayıcısı Librarytürk. Librarytürk; çevrimiçi akademik kitaplar ve materyallerin lider sağlayıcısıdır. Araştırmacılar için bir e-kütüphane görevi üstlenen Librarytürk, bugüne kadarki istatistiksel rakamları ile bu alanda öncü olma hedefine kararlı ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

  Sayfa Başına Dön