Türkiye’nin Avrupa Serüveni -Ab Sürecinde Türkiye-Avrupa İlişkileri-

Satın Al

₺ 0.00

Türkiye’nin Avrupa Serüveni -Ab Sürecinde Türkiye-Avrupa İlişkileri-

Yirminci yüzyıl ortalarında başlayan Avrupa birleşmesi hayali, Soğuk Savaş sonrası 21. yy. başlarında bir Avrupa bütünleşmesi “barış projesi” olarak önem kazanırken Avrupa‟nın tarihçesinden başlayarak Avrupa Uluslarından Birleşik Avrupa‟ya -Tarihten Günümüze Avrupa Süreci- isimli çalışmam, kitap olarak yayınlanmıştı.Söz konusu eserle “Birleşik Avrupa”nın -çok yönlü bir şekil de- ele alınmasını ve de sorgulanmasını amaçlarken, “Sonsöz” kısmında yeni bir hedef çizerek; “Türkiye‟nin Avrupa serüveni ise yeni bir çalışmada, "AB sürecinde, Türkiye-Avrupa ilişkileri” çerçevesinde, aşamaları ve gelişmeleri ile ayrıntılı olarak ele alınacaktır” şeklinde zamana bırakmıştım.Tabii ki aslolan içinde yaşadığımız ülkenin, Türkiye‟nin,durumuydu. Türkiye, Anadolu toprakları ile Doğulu/Asyalı, Rumeli toprakları ile Batılı/Avrupalıydı. Ayrıca Türkiye sadece coğrafi olarak değil uygarlık/kültürel olarak da Doğu-Batı arasında bir köprü konumundaydı. Türkiye, Cumhuriyet ile birlikte modernleşmede kurucu önderinin “çağdaşlaşma” hedefine odaklamıştı. Türkiye, II.Dünya Savaşı sonrası uluslararası birliktelikler bağlamındakendini “Batı ittifakı” içerisinde konumlandırırken Avrupa birlikteliğine de dâhil olmak istemişti. aşadığımız bu coğrafya üzerinde çağa tanıklık eden birey/ler olarak -asrın projesi olarak da adlandırılan bu gelişmeleri takip açısından- tarihsel gelişimin kavranılmasının ardından gelecek için daha sağlıklı bir bakış açısının yakalanabileceği kanısındaydım. Bu bağlamda, Türkiye‟nin AB süreci ile ilgili derlemiş olduğum bilgileri okurlara aktararak faydalı olmak isterken “Biriktirdiklerin değil paylaştıkların senindir” sözünü, kendi açımdan uygulamak istedim. Bu çalışma, -bir önceki çalışmamı kendimce kurgulamış olduğum bir mastır çalışması/tezi olarak nitelemem nedeniyle- kendi açımdan bir doktora çalışması/tezi olarak da değerlendirilebilir.Türkiye‟nin Avrupa Serüveni -AB Sürecinde Türkiye-Avrupaİlişkileri- adlı eser, uzun soluklu bir çalışma sonucu ortaya çıkarken tarihsel gelişmelere ilgi duyanlara ve bilgilenmek isteyenlere yarar sağlaması, çalışma alanına katkı sunması ve kaynak arayanlara rehber oluşturması temennisiyle adı geçen eseri yakın tarihimiz bağlamında “Cumhuriyet‟in 100. yılında” okuyucularla buluşturmak istedim. Karasu, Temmuz 2023Remzi Koçöz .
Erişim Türü : kurumsal erisim bireysel erisim
Tanımlı ISBN:

9786253986964

Konular
Siyasal Coğrafya
Anahtar Kelimeler

türkiye’nin , avrupa , serüveni: , ab , sürecinde , türkiye-avrupa , ilişkileri

Dil : Türkçe (TR)

Hata Bildir

Bu E-Kitap; Dijital Hakların Korunması amacıyla belirlenen süre için kullanılmaktadır.
Özellikler Durum
Kopyalanma ve Çoğaltma İzni
Alıntı/Atıf Yapma İmkânı
Web Üzerinden Okuma
Çevrim Dışı Okuma
Kullanılabilecek Cihaz Sayısı 2
Ekran Görüntülü/Ekran Kaydı
Not Alma
Yazdırma*
Vurgulama ve Boyama
Metin İçinde Gezinme
Gelişmiş Metin İçi Arama
Renklendirme
Lisanslama
IP ve ID Kontrolü
Filigran
İade Hakkı
Metin Okuyucu LockLizard Viewer

* (Yayıncı tarafından izin verilmişse)

NASIL ÇALIŞIR?

1

Lisans Yazılımı Nasıl Yüklenir?

Sisteminize uygun olan LockLizard DRM (digital lisans koruma yazılımı) yazılımını cihazınıza indirin ve kurulumu tamamlayın.

2

Lisans Dosyasını Al

Lisans dosyanızı üye panelinde bulunan Lisans Dosyamı İndir butonuna tıklayarak indirin ve görüntüleyici yazılımını açın.

3

Lisanslama

Kurduğunuz locklizard yazılımı açınız ve sol menüde bulunan lisanslama alanına tıklayarak indirilen .llv uzantılı dosyayı seçin.

Son Yorumlar

 • Henüz yorum yapılmadı ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

 • Kullanım Rehberi

  • Lisansı Yükle

   Digital lisansınızı bilgisayarınıza yükleyin.

  • E-kitabı Yükle

   Librarytürk kütüphanesinden kitabınızı seçin.

  • Lisansı Aktifleştir

   İndirilen lisans dosyasını locklizard pdf okuyucuya tanımlayın.

  • oku

   Pdf Oku

   Artık cihazınızda pdf dosyalarına erişebilirsiniz.

  Nasıl Çalışır?

  libraryturk

  Türkiye'nin akademik e-kitap sağlayıcısı Librarytürk. Librarytürk; çevrimiçi akademik kitaplar ve materyallerin lider sağlayıcısıdır. Araştırmacılar için bir e-kütüphane görevi üstlenen Librarytürk, bugüne kadarki istatistiksel rakamları ile bu alanda öncü olma hedefine kararlı ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

  Sayfa Başına Dön