Yahudilikte Evlilik ve Çocuk Algısı

Satın Al

₺ 0.00

Yahudilikte Evlilik ve Çocuk Algısı

Yahudi inancına göre aile, değerleri aktarmanın ve toplumsalsorumlulukları öğretmenin bir yolu olarak önem arz etmektedir. Tüm dinlerdeolduğu gibi Yahudilik’te de evlilik, önemli görülmektedir. Tanrı’nın “Meyveliol, çoğalt, yeryüzünü doldur ve boyun eğdir, balıklara kuşlara yeryüzündehareket eden her canlıya hâkim ol” emri ile evliliğe kutsiyet atfedilmektedir.Ayrıca neslin devamının ve toplumsal huzurun sağlanması için önemli birolgudur. Yahudilikte evlilik uygulamalarının bazıları, çağın şartları ve farklıtoplumlarla iletişim gibi sebeplerle zamanla değişmiş, mezhepler arasındadönüşüme uğramıştır. Bu çalışmayla, her toplumda büyük bir öneme sahip olanevlilik ve çocuk sahibi olmanın Yahudiler açısından nasıl tanımlandığı vedeğerlendirildiği anlaşılmaya çalışılmıştır.  Bu minvalde konu hakkındadaha önce yapılan çalışmalara katkı sağlamak ve gelecekte Yahudilik ile ilgiliyapılacak araştırmalar için de yeni bakış açıları oluşturmak temennisiyle.

In Jewish belief, family is important as a way to transmit values ​​and teach social responsibilities. As in all religions, marriage is considered important in Judaism. Sanctity is attributed to marriage with God's command: "Be fruitful, multiply, fill the earth and subdue it, dominate the fish, the birds and every living creature that moves on the earth." It is also an important phenomenon for ensuring the continuation of the generation and social peace. Some of the marriage practices in Judaism have changed over time and have been transformed among sects due to reasons such as the conditions of the age and communication with different societies. The aim is to reveal how marriage and having children, which have great importance in every society, are defined and evaluated by Jews. In this regard, we hope to contribute to previous studies on the subject and create new perspectives for future studies on Judaism…
Erişim Türü : kurumsal erisim bireysel erisim
Tanımlı ISBN:

9786259442532

Konular
Dinler Tarihi
Anahtar Kelimeler

dinler tarihi , yahudilik , evlilik , aile , çocuk algısı

Dil : Türkçe (TR)

Hata Bildir

Bu E-Kitap; Dijital Hakların Korunması amacıyla belirlenen süre için kullanılmaktadır.
Özellikler Durum
Kopyalanma ve Çoğaltma İzni
Alıntı/Atıf Yapma İmkânı
Web Üzerinden Okuma
Çevrim Dışı Okuma
Kullanılabilecek Cihaz Sayısı 2
Ekran Görüntülü/Ekran Kaydı
Not Alma
Yazdırma*
Vurgulama ve Boyama
Metin İçinde Gezinme
Gelişmiş Metin İçi Arama
Renklendirme
Lisanslama
IP ve ID Kontrolü
Filigran
İade Hakkı
Metin Okuyucu LockLizard Viewer

* (Yayıncı tarafından izin verilmişse)

NASIL ÇALIŞIR?

1

Lisans Yazılımı Nasıl Yüklenir?

Sisteminize uygun olan LockLizard DRM (digital lisans koruma yazılımı) yazılımını cihazınıza indirin ve kurulumu tamamlayın.

2

Lisans Dosyasını Al

Lisans dosyanızı üye panelinde bulunan Lisans Dosyamı İndir butonuna tıklayarak indirin ve görüntüleyici yazılımını açın.

3

Lisanslama

Kurduğunuz locklizard yazılımı açınız ve sol menüde bulunan lisanslama alanına tıklayarak indirilen .llv uzantılı dosyayı seçin.

Son Yorumlar

 • Henüz yorum yapılmadı ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

 • Kullanım Rehberi

  • Lisansı Yükle

   Digital lisansınızı bilgisayarınıza yükleyin.

  • E-kitabı Yükle

   Librarytürk kütüphanesinden kitabınızı seçin.

  • Lisansı Aktifleştir

   İndirilen lisans dosyasını locklizard pdf okuyucuya tanımlayın.

  • oku

   Pdf Oku

   Artık cihazınızda pdf dosyalarına erişebilirsiniz.

  Nasıl Çalışır?

  libraryturk

  Türkiye'nin akademik e-kitap sağlayıcısı Librarytürk. Librarytürk; çevrimiçi akademik kitaplar ve materyallerin lider sağlayıcısıdır. Araştırmacılar için bir e-kütüphane görevi üstlenen Librarytürk, bugüne kadarki istatistiksel rakamları ile bu alanda öncü olma hedefine kararlı ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

  Sayfa Başına Dön