Dijidrama ve Akran Zorbalığı Sınıfta ve Ekranda Yaratıcı Drama

Satın Al

₺ 0.00

Dijidrama ve Akran Zorbalığı Sınıfta ve Ekranda Yaratıcı Drama

Akran zorbalığı okullarda karşılaşılan en önemli problemlerden biridir. Yaşanan akran zorbalığı deneyimleri beraberinde kısa ve uzun sürelibirçok problemi de getirmektedir. Zorbalığa uğrayan öğrencilerin uğramayanlara göre daha yalnız ve stresli olduğu, okulu daha az sevdiği,düşük benlik saygısı ve akademik başarı gösterdiği görülmektedir. Akranzorbalığı ile baş etme becerileri yetersiz kalan öğrenciler, ilerleyen dönemlerde yaşanan bu durumların etkisi altında kalabilmektedir. Aynızamanda sosyal ilişkilerinde zorlanmakta ve ruh sağlığı açısından çeşitlisorunlar ile karşılaşmaktadırlar.Akran zorbalığında, neden olan risk faktörlerini ve problemin çözümünde etkili olan koruyucu faktörleri belirlemek önemlidir. Öğrenci deneyimlerinden yola çıkılarak geliştirilen müdahale programları; önleyici,geliştirici, iyileştirici amaçlarla uygulanmaktadır. Yaratıcı drama yönteminden de bu çalışmalarda faydalanılmaktadır. Yaratıcı drama etkinlikleri ile yapılan akran zorbalığı çalışmaları, katılımcıların iletişim ve sosyalbecerilerini geliştirirken kişisel anlamda da empati düzeylerini artırır.Katılımcılar, canlandırma çalışmaları ile farklı rollere bürünerek; zorbalıkyapan ve zorbalığa maruz kalan kişilerin duygu durumlarını fark eder.Bu farkındalığı hisseden katılımcılar, sorunun çözümünde önemli bir roloynar. Bu eserdeki etkinlikler; bireysel farklılıklarımızın getirdiği zenginlikleriortaya çıkarmayı, karşılıklı anlayış içinde bir gruba ait olmayı, problemlerin çözümünde sessiz iş birliği yapmayı, pozitif okul iklimi oluşturmayı veakran zorbalığı ile mücadelede daha etkin olmayı hedeflemektedir Yukarıda yer alan amaçlara ulaşabilmek, bu çalışmaları gerçekleştirenkişilerin çabası ile mümkündür. Çözümün bir parçası olmayı hedefleyenbu etkinlikler, bulunulan şartlara göre geliştirilebilir, uyarlanabilir ve değiştirilebilir.Akran zorbalığı konusu ile ilgili bu zamana kadar yaptığımız çalışmalardaki motivasyonumuz; bu mücadelede yalnız olmadığımızı hissetmek, arayış içerisinde olanlara destek sağlamak, birlikte çözüm ararken işlevsel gördüklerimizi paylaşmak, kişileri harekete geçiren alternatifyollar sunmak, yaratıcı düşünme ve problem çözme becerisini geliştirmek, teknoloji okuryazarlığının artmasına katkı sağlamaktır. Heyecanımızı paylaşan, fikirleri ile destekleyen, yaşantıları ile katkı sunan, dönütleriile etkinlikleri geliştirmemizi sağlayan ve yaratıcı dramanın gücüne inanan herkese çok teşekkür ederiz. Bu kitabımızın akran zorbalığının azalmasına katkı sunması ve değişimi başlatması dileğiyle…
Erişim Türü : kurumsal erisim bireysel erisim
Tanımlı ISBN:

9786254334856 , 9786254334849

Konular
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
Anahtar Kelimeler

dijidrama , ve , akran , zorbalığı , sınıfta , ve , ekranda , yaratıcı , drama

Dil : Türkçe (TR)

Hata Bildir

Bu E-Kitap; Dijital Hakların Korunması amacıyla belirlenen süre için kullanılmaktadır.
Özellikler Durum
Kopyalanma ve Çoğaltma İzni
Alıntı/Atıf Yapma İmkânı
Web Üzerinden Okuma
Çevrim Dışı Okuma
Kullanılabilecek Cihaz Sayısı 2
Ekran Görüntülü/Ekran Kaydı
Not Alma
Yazdırma*
Vurgulama ve Boyama
Metin İçinde Gezinme
Gelişmiş Metin İçi Arama
Renklendirme
Lisanslama
IP ve ID Kontrolü
Filigran
İade Hakkı
Metin Okuyucu LockLizard Viewer

* (Yayıncı tarafından izin verilmişse)

NASIL ÇALIŞIR?

1

Lisans Yazılımı Nasıl Yüklenir?

Sisteminize uygun olan LockLizard DRM (digital lisans koruma yazılımı) yazılımını cihazınıza indirin ve kurulumu tamamlayın.

2

Lisans Dosyasını Al

Lisans dosyanızı üye panelinde bulunan Lisans Dosyamı İndir butonuna tıklayarak indirin ve görüntüleyici yazılımını açın.

3

Lisanslama

Kurduğunuz locklizard yazılımı açınız ve sol menüde bulunan lisanslama alanına tıklayarak indirilen .llv uzantılı dosyayı seçin.

Son Yorumlar

 • Henüz yorum yapılmadı ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

 • Kullanım Rehberi

  • Lisansı Yükle

   Digital lisansınızı bilgisayarınıza yükleyin.

  • E-kitabı Yükle

   Librarytürk kütüphanesinden kitabınızı seçin.

  • Lisansı Aktifleştir

   İndirilen lisans dosyasını locklizard pdf okuyucuya tanımlayın.

  • oku

   Pdf Oku

   Artık cihazınızda pdf dosyalarına erişebilirsiniz.

  Nasıl Çalışır?

  libraryturk

  Türkiye'nin akademik e-kitap sağlayıcısı Librarytürk. Librarytürk; çevrimiçi akademik kitaplar ve materyallerin lider sağlayıcısıdır. Araştırmacılar için bir e-kütüphane görevi üstlenen Librarytürk, bugüne kadarki istatistiksel rakamları ile bu alanda öncü olma hedefine kararlı ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

  Sayfa Başına Dön