İslam ve Demokrasi

Satın Al

₺ 0.00

İslam ve Demokrasi

Bilimler Enstitüsü’nde “İslam-Demokrasi İlişkisi: Kuramlar, Kavramlar ve Hareketler” başlığıyla savunduğum doktora tezimin kitaplaştırılmış halidir. İslam-demokrasi konusu evrensel siyasal gündemi uzun süreden bu yana meşgul etmektedir. Bu çalışma, İslam düşüncesinde ve buna bağlı olarak Müslüman zihninde demokrasinin ilk olarak hangi tarihsel dönemde ortaya çıktığını, hangi kuram ve kavramlar aracılığıyla şekillendiğini ve İslami hareketler aracılığıyla nasıl eyleme döküldüğünü araştırmaktadır. Bu çalışma, ortak bir çabanın ürünü olarak ortaya çıkmıştır. Çalışma boyunca katkı ve desteğini esirgemeyen, sadece tez danışmanlığı görevi değil, ama aynı zamanda ağabeylik görevi de üstlenen Prof. Dr. Cemal Fedayi’ye müteşekkirim. Ayrıca, bu çalışmanın başından sonuna kadar yanımda olan, çalışmanın son şeklini almasında yardımlarını esirgemeyen dostum Dr. Yasin Aydoğdu ve Dr. İsa Gürkan Meral’e teşekkürlerimi sunarım. Ancak, çalışmaya özgü tüm hata ve kusurların tarafıma ait olduğunun altını çizmek isterim. Son olarak, bu çalışma süresince her an yanımda olan aile üyelerim… Annem, babam, ikizlerim, kız kardeşim ve çalışmanın son yıllarında hayatıma girip renk katan eşim ve biricik oğlum her anımda yanımda olduğunuz için sonsuz teşekkür ederim.
Erişim Türü : kurumsal erisim bireysel erisim
Tanımlı ISBN:

9786057629852

Konular
Araştırma-İnceleme
Anahtar Kelimeler

islam , ve , demokrasi

Dil : Türkçe (TR)

Hata Bildir

Bu E-Kitap; Dijital Hakların Korunması amacıyla belirlenen süre için kullanılmaktadır.
Özellikler Durum
Kopyalanma ve Çoğaltma İzni
Alıntı/Atıf Yapma İmkânı
Web Üzerinden Okuma
Çevrim Dışı Okuma
Kullanılabilecek Cihaz Sayısı 2
Ekran Görüntülü/Ekran Kaydı
Not Alma
Yazdırma*
Vurgulama ve Boyama
Metin İçinde Gezinme
Gelişmiş Metin İçi Arama
Renklendirme
Lisanslama
IP ve ID Kontrolü
Filigran
İade Hakkı
Metin Okuyucu LockLizard Viewer

* (Yayıncı tarafından izin verilmişse)

NASIL ÇALIŞIR?

1

Lisans Yazılımı Nasıl Yüklenir?

Sisteminize uygun olan LockLizard DRM (digital lisans koruma yazılımı) yazılımını cihazınıza indirin ve kurulumu tamamlayın.

2

Lisans Dosyasını Al

Lisans dosyanızı üye panelinde bulunan Lisans Dosyamı İndir butonuna tıklayarak indirin ve görüntüleyici yazılımını açın.

3

Lisanslama

Kurduğunuz locklizard yazılımı açınız ve sol menüde bulunan lisanslama alanına tıklayarak indirilen .llv uzantılı dosyayı seçin.

Son Yorumlar

 • Henüz yorum yapılmadı ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

 • Kullanım Rehberi

  • Lisansı Yükle

   Digital lisansınızı bilgisayarınıza yükleyin.

  • E-kitabı Yükle

   Librarytürk kütüphanesinden kitabınızı seçin.

  • Lisansı Aktifleştir

   İndirilen lisans dosyasını locklizard pdf okuyucuya tanımlayın.

  • oku

   Pdf Oku

   Artık cihazınızda pdf dosyalarına erişebilirsiniz.

  Nasıl Çalışır?

  libraryturk

  Türkiye'nin akademik e-kitap sağlayıcısı Librarytürk. Librarytürk; çevrimiçi akademik kitaplar ve materyallerin lider sağlayıcısıdır. Araştırmacılar için bir e-kütüphane görevi üstlenen Librarytürk, bugüne kadarki istatistiksel rakamları ile bu alanda öncü olma hedefine kararlı ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

  Sayfa Başına Dön