Müslüman-Dostu Turizm ve Türkiye Deneyimi - Kavramsal Tartışmalar Eleştiriler ve Öneriler

Satın Al

₺ 0.00

Müslüman-Dostu Turizm ve Türkiye Deneyimi - Kavramsal Tartışmalar Eleştiriler ve Öneriler

Bu kitabın temel amacı; tüm yönleriyle Müslüman-dostu turizm uygulamasını sahadan ve akademik alandan temellenen bir birikim ile açıklamak, irdelemek ve dünyadaki gelişim süreci ile birlikte Türkiye deneyimini mümkün olduğunca eleştirel bir biçimde tartışarak öneriler sunmaktır. Çalışma; Müslüman-dostu turizm kavramının farklı disiplinler bağlamında açıklanması ve tartışılması, kavrama ilişkin sosyolojik yaklaşımların değerlendirilmesi, Müslüman-dostu turizmin hem dünyada hem Türkiye’de teorik ve pratik gelişiminin anlatılması, Müslüman-dostu turizm hizmetlerinin ulaşabileceği sınırların belirlenmesi, sahaya yönelik uygulanabilir standartların, turist profili karakteristiklerinin ve bu çerçevede Türkiye destinasyonunun potansiyelinin değerlendirilmesini kapsamaktadır. Öte yandan Müslüman-dostu turizm alanında yapılan etkinliklerin ve veri kaynaklarının durumu ve Müslüman-dostu turizmin geleceğine dair öngörülerin sunulması kitabın kapsamı dâhilindedir. Bu çerçevede, Müslüman-dostu turizm ile ilgili olarak kavramsal tartışmalardan başlanarak, küresel uygulamalara da temas edilerek özellikle Türkiye deneyimine yönelik, yazarların izlenimleri, değerlendirmeleri, eleştirileri ve önerileri sunulmuştur. Bu kitabın hitap ettiği birinci hedef kitle, Müslüman dostu turizm alanında Türkiye’nin koşullarını ve deneyimi incelemek isteyen kişilerdir. İkinci hedef kitle ise Müslüman-dostu turizm alanında çalışan uzmanlar, araştırmacılar ve akademisyenlerdir. Kitabın genelinde mümkün olduğu kadar kavram, fikir, dil, yazım, anlatım birliğinin sağlanabilmesi ve kitabın genel akışının okuyucuya kolaylık sağlaması için ortak bir yaklaşım benimsenmiştir. Kitap, toplam 11 üniversite, 1 MEB ve 1 sektör kuruluşu olmak üzere 13 kurumdan 22 bilim insanı, araştırmacı ve uzmanların katkılarıyla hazırlanmıştır. Editörler kurulu olarak kitap çalışmasının amacına inanan, bu amaca katkı sağlamak için kıymetli zamanlarını, bilgilerini ve tecrübelerini okuyucuyla paylaşan tüm yazarlara ve önerileri ile metinlerin değerine katkı yapan bilim kurulu üyelerimize şükranlarımızı sunarız. Ayrıca kitabın bilim dünyası ve sektör için kalıcı bir eser olması noktasında kitap basım maliyetlerini üstlenen Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ve Uluslararası Helal Turizm Derneğinin (IHATO) değerli üyelerine müteşekkir olduğumuzu bildirmek isteriz. Doç. Dr. Hüseyin Pamukçu Doç. Dr. Ömer Akgün Tekin .
Erişim Türü : kurumsal erisim bireysel erisim
Tanımlı ISBN:

9786254339424

Konular
Din Psikolojisi
Anahtar Kelimeler

müslüman-dostu , turizm , ve , türkiye , deneyimi , - , kavramsal , tartışmalar , eleştiriler , ve , öneriler

Dil : Türkçe (TR)

Hata Bildir

Bu E-Kitap; Dijital Hakların Korunması amacıyla belirlenen süre için kullanılmaktadır.
Özellikler Durum
Kopyalanma ve Çoğaltma İzni
Alıntı/Atıf Yapma İmkânı
Web Üzerinden Okuma
Çevrim Dışı Okuma
Kullanılabilecek Cihaz Sayısı 2
Ekran Görüntülü/Ekran Kaydı
Not Alma
Yazdırma*
Vurgulama ve Boyama
Metin İçinde Gezinme
Gelişmiş Metin İçi Arama
Renklendirme
Lisanslama
IP ve ID Kontrolü
Filigran
İade Hakkı
Metin Okuyucu LockLizard Viewer

* (Yayıncı tarafından izin verilmişse)

NASIL ÇALIŞIR?

1

Lisans Yazılımı Nasıl Yüklenir?

Sisteminize uygun olan LockLizard DRM (digital lisans koruma yazılımı) yazılımını cihazınıza indirin ve kurulumu tamamlayın.

2

Lisans Dosyasını Al

Lisans dosyanızı üye panelinde bulunan Lisans Dosyamı İndir butonuna tıklayarak indirin ve görüntüleyici yazılımını açın.

3

Lisanslama

Kurduğunuz locklizard yazılımı açınız ve sol menüde bulunan lisanslama alanına tıklayarak indirilen .llv uzantılı dosyayı seçin.

Son Yorumlar

 • Henüz yorum yapılmadı ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

 • Kullanım Rehberi

  • Lisansı Yükle

   Digital lisansınızı bilgisayarınıza yükleyin.

  • E-kitabı Yükle

   Librarytürk kütüphanesinden kitabınızı seçin.

  • Lisansı Aktifleştir

   İndirilen lisans dosyasını locklizard pdf okuyucuya tanımlayın.

  • oku

   Pdf Oku

   Artık cihazınızda pdf dosyalarına erişebilirsiniz.

  Nasıl Çalışır?

  libraryturk

  Türkiye'nin akademik e-kitap sağlayıcısı Librarytürk. Librarytürk; çevrimiçi akademik kitaplar ve materyallerin lider sağlayıcısıdır. Araştırmacılar için bir e-kütüphane görevi üstlenen Librarytürk, bugüne kadarki istatistiksel rakamları ile bu alanda öncü olma hedefine kararlı ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

  Sayfa Başına Dön