Nasıl Düşünmeli? Nasıl Araştırmalı? Nasıl Yazmalı?

Satın Al

₺ 0.00

Nasıl Düşünmeli? Nasıl Araştırmalı? Nasıl Yazmalı?

Bu kitap uzun yılları alan sürekli bir ilgi, bağlılık ve çalışmanın ürünüdür. Amacımız; topluma hizmet görevimiz gereğince, çağdaş uygarlığın temeli olan bilimsel düşünme ve araştırma hakkında başta üniversite gençliği olmak üzere yurttaşlarımızı bilgilendirme ve aydınlatma sorumluluğumuzu yerine getirmektir.
Kitabı kaleme alırken, konuları elimizden geldiğince doğal ve sistemli bir şekilde sunmaya çalıştık. En başta gelen kaygılarımızdan biri, yararlı olduğu kadar kolay okunup anlaşılan bir yapıt ortaya koymak olmuştur.
Modern bilimler, gerçekleri bilimsel yöntemle keşfeder. Bugün her pozitif bilim; gerçekleri bilimsel yöntemle araştırıyor, teoriler kuruyor. Biz ancak bu teoriler sayesindedir ki, yaşadığımız dünyanın ve evrenin gerçeklerini öğrenebiliyoruz. Aynı gerçeklere uyum sağlayarak da yaşamımızı sürdürmeye ve kalitece yükseltmeye çalışıyoruz.
Bilimsel araştırma yöntemi, işte bu nedenle çok önemlidir. Pek açıktır ki, bu temeli öğrenmek, hakkında en azından genel bir bilgi sahibi olmak herkes için gereklidir, yaşamsaldır. Kitabın bir amacı da bu gereksinimi karşılamaktır.
Kitapta ayrıca bir araştırmanın hangi usul ve esaslara göre yürütüleceği, yapılan araştırmanın nasıl yazıya döküleceği konularına da geniş yer verilmiştir.
Kitap, bölümlerinin içeriği ve ağırlığına göre başta üniversiteler, bütün eğitim ve öğretim alanlarında kullanılabilir. Çünkü, insan bilgisinin, pozitif bilimlerin temelini oluşturan bilimsel yöntemleri öğretmektedir. Bu yöntemler hakkında ne kadar yeterli bilgi sahibi olunursa, o bilimlerin sindirilmesi ve hayata geçirilmesi o kadar kolay ve verimli olacaktır.
Erişim Türü : kurumsal erisim bireysel erisim
Tanımlı ISBN:

9786259434100 , 9786259851983

Konular
Nitel Araştırma
Anahtar Kelimeler

nasıl , düşünmeli? , nasıl , araştırmalı? , nasıl , yazmalı?

Dil : Türkçe (TR)

Hata Bildir

Bu E-Kitap; Dijital Hakların Korunması amacıyla belirlenen süre için kullanılmaktadır.
Özellikler Durum
Kopyalanma ve Çoğaltma İzni
Alıntı/Atıf Yapma İmkânı
Web Üzerinden Okuma
Çevrim Dışı Okuma
Kullanılabilecek Cihaz Sayısı 2
Ekran Görüntülü/Ekran Kaydı
Not Alma
Yazdırma*
Vurgulama ve Boyama
Metin İçinde Gezinme
Gelişmiş Metin İçi Arama
Renklendirme
Lisanslama
IP ve ID Kontrolü
Filigran
İade Hakkı
Metin Okuyucu LockLizard Viewer

* (Yayıncı tarafından izin verilmişse)

NASIL ÇALIŞIR?

1

Lisans Yazılımı Nasıl Yüklenir?

Sisteminize uygun olan LockLizard DRM (digital lisans koruma yazılımı) yazılımını cihazınıza indirin ve kurulumu tamamlayın.

2

Lisans Dosyasını Al

Lisans dosyanızı üye panelinde bulunan Lisans Dosyamı İndir butonuna tıklayarak indirin ve görüntüleyici yazılımını açın.

3

Lisanslama

Kurduğunuz locklizard yazılımı açınız ve sol menüde bulunan lisanslama alanına tıklayarak indirilen .llv uzantılı dosyayı seçin.

Son Yorumlar

 • Henüz yorum yapılmadı ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

 • Kullanım Rehberi

  • Lisansı Yükle

   Digital lisansınızı bilgisayarınıza yükleyin.

  • E-kitabı Yükle

   Librarytürk kütüphanesinden kitabınızı seçin.

  • Lisansı Aktifleştir

   İndirilen lisans dosyasını locklizard pdf okuyucuya tanımlayın.

  • oku

   Pdf Oku

   Artık cihazınızda pdf dosyalarına erişebilirsiniz.

  Nasıl Çalışır?

  libraryturk

  Türkiye'nin akademik e-kitap sağlayıcısı Librarytürk. Librarytürk; çevrimiçi akademik kitaplar ve materyallerin lider sağlayıcısıdır. Araştırmacılar için bir e-kütüphane görevi üstlenen Librarytürk, bugüne kadarki istatistiksel rakamları ile bu alanda öncü olma hedefine kararlı ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

  Sayfa Başına Dön