Yenidünya Yetiştiriciliği

Satın Al

₺ 0.00

Yenidünya Yetiştiriciliği

Yenidünya (Eriobotrya japonica Lindl.), sonbaharda-kış aylarındaçiçek açıp meyve tutan ve ilkbahar aylarında meyvelerini olgunlaştıran,her dem yeşil, suptropik bir meyve ağacıdır. Yenidünya meyvesinin olgunlaşma zamanı, diğer birçok meyve türünün hasadının bittiği ya dahenüz başlamadığı bir döneme rastladığından, tüketicinin taze meyveyeolan ihtiyacını önemli ölçüde karşılamaktadır. Yenidünya meyveleri,öncelikle tüketicinin taze meyve ihtiyacını karşılamakla birlikte işlenmişolarak da tüketilebilmekte ve reçel, meyve suyu, şarap, şurup veya şekerlimeyveler üretiminde kullanılabilmektedir. Bu durum, yenidünya meyvesine olan talebi arttırıp yüksek fiyatla alıcı bulabilmesini sağladığındanyenidünya meyvesinin önemi gerek üretici, gerek tüketici açısından güngeçtikçe daha iyi anlaşılmaktadır.Dünya yenidünya üretiminde 3. sırada yer alan Türkiye, önemli üretici ülkelerden biri olmasına rağmen, ülkemiz yenidünya üreticilerininveya ilgili sektörün bu meyve türü hakkında ihtiyaç duyduğu bilgilereulaşabileceği bir yazılı kaynak bulunmamaktadır. Yenidünya üzerineÇince, Japonca ve İngilizce yazılmış bazı kitaplar bulunmasına karşın,geniş kapsamlı bilgiler içeren Türkçe yazılmış bir kaynak kitabın bulunmaması, bu eserin yazılması ihtiyacını doğurmuştur. Kitabın yazılmasınınamacı mevcut olan bir eksikliği gidermek ve yenidünyanın tüm özellikleriile ilgili detaylı bilgileri okuyucunun bilgisine sunmaktır. Kitabın, bualanda çalışan araştırıcılara, ziraat mühendislerine, ziraat fakültesi öğrencilerine, yenidünya yetiştiricilerine ve ilgili tüm kesimlere yararlı olmasını dilerim. 
Erişim Türü : kurumsal erisim bireysel erisim
Tanımlı ISBN:

9786253982843 , 9786253982850

Konular
Meyve Yetiştirme ve Islahı
Anahtar Kelimeler

yenidünya , yetiştiriciliği

Dil : Türkçe (TR)

Hata Bildir

Bu E-Kitap; Dijital Hakların Korunması amacıyla belirlenen süre için kullanılmaktadır.
Özellikler Durum
Kopyalanma ve Çoğaltma İzni
Alıntı/Atıf Yapma İmkânı
Web Üzerinden Okuma
Çevrim Dışı Okuma
Kullanılabilecek Cihaz Sayısı 2
Ekran Görüntülü/Ekran Kaydı
Not Alma
Yazdırma*
Vurgulama ve Boyama
Metin İçinde Gezinme
Gelişmiş Metin İçi Arama
Renklendirme
Lisanslama
IP ve ID Kontrolü
Filigran
İade Hakkı
Metin Okuyucu LockLizard Viewer

* (Yayıncı tarafından izin verilmişse)

NASIL ÇALIŞIR?

1

Lisans Yazılımı Nasıl Yüklenir?

Sisteminize uygun olan LockLizard DRM (digital lisans koruma yazılımı) yazılımını cihazınıza indirin ve kurulumu tamamlayın.

2

Lisans Dosyasını Al

Lisans dosyanızı üye panelinde bulunan Lisans Dosyamı İndir butonuna tıklayarak indirin ve görüntüleyici yazılımını açın.

3

Lisanslama

Kurduğunuz locklizard yazılımı açınız ve sol menüde bulunan lisanslama alanına tıklayarak indirilen .llv uzantılı dosyayı seçin.

Son Yorumlar

 • Henüz yorum yapılmadı ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

 • Kullanım Rehberi

  • Lisansı Yükle

   Digital lisansınızı bilgisayarınıza yükleyin.

  • E-kitabı Yükle

   Librarytürk kütüphanesinden kitabınızı seçin.

  • Lisansı Aktifleştir

   İndirilen lisans dosyasını locklizard pdf okuyucuya tanımlayın.

  • oku

   Pdf Oku

   Artık cihazınızda pdf dosyalarına erişebilirsiniz.

  Nasıl Çalışır?

  libraryturk

  Türkiye'nin akademik e-kitap sağlayıcısı Librarytürk. Librarytürk; çevrimiçi akademik kitaplar ve materyallerin lider sağlayıcısıdır. Araştırmacılar için bir e-kütüphane görevi üstlenen Librarytürk, bugüne kadarki istatistiksel rakamları ile bu alanda öncü olma hedefine kararlı ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

  Sayfa Başına Dön