Ziraat, Orman ve Su Ürünleri Alanında Uluslararası Araştırmalar VI

Satın Al

₺ 0.00

Ziraat, Orman ve Su Ürünleri Alanında Uluslararası Araştırmalar VI

Dünyada tarımın önemi bazı ülkelerde, bir diğerine göre daha ön plandaymış gibi görünse de gerçek şu ki, her ülke bir şekilde varlığını sürdürmek için tarıma bağımlı durumdadır. İnsanlığın ihtiyaç duyduğu temel malzemeler ve sanayileşme için gerekli olan tüm hammaddeler tarım ile sağlanır. Her ülke kendi sosyal yapılarına ve ekonomik kalkınma düzeyine uygun olan tarım modellerini geliştirmek ve uygulamak durumundadır. Bu alanda sağlanacak tüm gelişmeler, tarımı stratejik bir sektör olarak gören ülkeler için son derece önem arz etmektedir. Dolayısıyla bu kitapta, Ziraat, Orman ve Su Ürünleri alanında güncelliğini koruyan ve çeşitli yeniklikleri barındıran konulardaki araştırmalar bir arada sunulmaya çalışılmıştır.
Özellikle, son yıllarda birçok hastalık etkeninin tüketilen güvensiz gıdalardan kaynaklı olduğu düşünüldüğünde, toplumda gıda güvenliğine olan ilginin artmakta olduğunu görmekteyiz.  “Gıda Güvenliği” gerek halk sağlığı boyutuyla gerekse ekonomik kayıpları nedeniyle de dünyada tüm araştırmacıların dikkatini çeken bir konu haline gelmiştir. Bu kitap aracılığıyla, gıda güvenliği bağlamında, kontrollü olmayan koşullarda üretildiği taktirde, tütsülenmiş gıdalar arasında balıklarda yaygın olarak bildirilen kimyasal tehlikelere dikkat çekilmeye çalışılmış, yine gıda güvenliği bağlamında günümüzde gıda sektöründe giderek büyüyen indirim marketlerinde gıda güvenliği konusu gündeme getirilmiştir. Yine bu kitap, ülkemiz için son derece önemli olan tıbbi ve aromatik bitkiler ve özellikle Türkiye'de "kekik" olarak tanımlanan türlerin tanıtımı ve ekolojik karakteristiklerini ortaya koyan önemli bilgileri içermektedir. Kitapta bitkisel kökenli biyofumigasyona dair önemli bilgilere yer verilmiş; özellikle biyofumigasyonda kullanılan bitkiler, bitki materyallerinde etkili bileşikler, uygulama şekli, dikkat edilmesi gereken noktalar ve bitki paraziti nematodlara karşı etkinliği üzerinde durulmuştur. Son olarak mikroorganizmaların Quorum Sensing (Mikroorganizmalarda Çevreyi Tanıma Sistemi) sistemleri kitabın içeriğini oluşturan başlıca konular olarak sınıflandırılmıştır.
Erişim Türü : kurumsal erisim bireysel erisim
Tanımlı ISBN:

9786256408289

Konular
Sebze Yetiştirme ve Islahı
Anahtar Kelimeler

ziraat , , orman , ve , su , ürünleri , alanında , uluslararası , araştırmalar

Dil : Türkçe (TR)

Hata Bildir

Bu E-Kitap; Dijital Hakların Korunması amacıyla belirlenen süre için kullanılmaktadır.
Özellikler Durum
Kopyalanma ve Çoğaltma İzni
Alıntı/Atıf Yapma İmkânı
Web Üzerinden Okuma
Çevrim Dışı Okuma
Kullanılabilecek Cihaz Sayısı 2
Ekran Görüntülü/Ekran Kaydı
Not Alma
Yazdırma*
Vurgulama ve Boyama
Metin İçinde Gezinme
Gelişmiş Metin İçi Arama
Renklendirme
Lisanslama
IP ve ID Kontrolü
Filigran
İade Hakkı
Metin Okuyucu LockLizard Viewer

* (Yayıncı tarafından izin verilmişse)

NASIL ÇALIŞIR?

1

Lisans Yazılımı Nasıl Yüklenir?

Sisteminize uygun olan LockLizard DRM (digital lisans koruma yazılımı) yazılımını cihazınıza indirin ve kurulumu tamamlayın.

2

Lisans Dosyasını Al

Lisans dosyanızı üye panelinde bulunan Lisans Dosyamı İndir butonuna tıklayarak indirin ve görüntüleyici yazılımını açın.

3

Lisanslama

Kurduğunuz locklizard yazılımı açınız ve sol menüde bulunan lisanslama alanına tıklayarak indirilen .llv uzantılı dosyayı seçin.

Son Yorumlar

 • Henüz yorum yapılmadı ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

 • Kullanım Rehberi

  • Lisansı Yükle

   Digital lisansınızı bilgisayarınıza yükleyin.

  • E-kitabı Yükle

   Librarytürk kütüphanesinden kitabınızı seçin.

  • Lisansı Aktifleştir

   İndirilen lisans dosyasını locklizard pdf okuyucuya tanımlayın.

  • oku

   Pdf Oku

   Artık cihazınızda pdf dosyalarına erişebilirsiniz.

  Nasıl Çalışır?

  libraryturk

  Türkiye'nin akademik e-kitap sağlayıcısı Librarytürk. Librarytürk; çevrimiçi akademik kitaplar ve materyallerin lider sağlayıcısıdır. Araştırmacılar için bir e-kütüphane görevi üstlenen Librarytürk, bugüne kadarki istatistiksel rakamları ile bu alanda öncü olma hedefine kararlı ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

  Sayfa Başına Dön