Fizyoterapide Araştırmayı Anlamak

Fiyat Tanımlanmadı

Bu kitap için fiyat tanımlaması henüz yapılamadı. En kısa sürede tanımlama yapılması için talep yayıncıya iletildi.

Fizyoterapide Araştırmayı Anlamak

 Neden araştırma hakkında başka bir kitaba ihtiyaç var? Eğitim ve araştırmalarda yer alan deneyimli kas-iskelet fizyoterapistleri olarak, fizyoterapistlerin tedavi öncesi ve sonrası araştırma kanıtlarıyla uğraşırken yaşadıkları zorlukların farkındaydık. Deneyimlerimize göre, araştırma genellikle f izyoterapi eğitim müfredatına veya klinik uygulamaya bir ek olarak ele alınmaktadır. Araştırma kanıtlarının etkileri ile yalnızca bir ödev veya sunum hazırlarken ilgilenilmektedir. Bu, büyük ölçüde çıkarları olan bir azınlığa bırakılan bir durumdur. Bununla birlikte, kanıta dayalı uygulama çağında, tüm fizyoterapistlerin araştırma çalışmalarının doğasında var olan güçlü yönlerin ve sınırlamaların ve bunun uygulamaları için ne anlama geldiğinin farkında olmaları hayati önem taşımaktadır. Buna rağmen, klinikteki fizyoterapistlerin ve öğrencilerin araştırma bulgularını etkili bir şekilde değerlendirmelerini ve ardından uygulamalarını sağlayan fizyoterapiye özgü metinler yeterli değildir. Genel olarak araştırma hakkında çok sayıda metin bulunmakta, ancak deneyimlerimize dayanarak, fizyoterapi bağlamından yoksun olan bu literatür, araştırmayı anlamanın ve araştırmayla ilgilenmenin önünde bir engel teşkil etmektedir. Bu kitap, bu boşluğu kapatmak için, kas-iskelet sistemi fizyoterapisindeki spesifik araştırma çalışması tasarımlarıyla ilgili olarak klinik odaklı bir dizi metodolojik tartışma sunmaktadır. Kitabın amacı, okuyucuların eleştirel değerlendirme anlayışlarını geliştirebilecekleri ve böylece yayınlanmış araştırmaları okurken güven kazanabilecekleri bir platform sunmaktır. Okuyucunun aşina olduğu bir klinik dilde doğrudan ilgi çeken bir konuyu tartışarak katılımı sürdürmek için kitap boyunca fizyoterapiye odaklanılmıştır. Deneyimlerimiz, klinisyenlerin ve öğrencilerin soyut kavramları bir konudan diğerine uygulamaya çalışırken kaybolduğunu gösteriyor. Eğer tanıdık geliyorsa bu kitap tam size göre. Amacımız, klinik, eğitimsel veya yönetimsel alanlarda, araştırma kanıtlarını uygulamalarına entegre etme ihtiyacı olan herkes için erişilebilir ve anlaşılabilir olan başlangıç düzeyinde bir metin sunmaktır.  En önemli eserlerde olduğu gibi, bu kitap da iki kişinin çalışmasının ürünü değildir. Geçmişteki ve şimdiki öğrencilerimize, sordukları sorularla bu kitabın oluşmasını teşvik ettikleri için minnettarız. Ayrıca bu çalışmanın taslaklarını gözden geçirmek ve bu süreçte faydalı yorumlar sunmak için zaman ayıran arkadaşım ve meslektaşım olan Ken Chance-Larsen ile arkadaşım ve kayınpederim olan Keith Hemsley’e minnettarız.
Erişim Türü : kurumsal erisim bireysel erisim
Tanımlı ISBN:

9786257399821

Konular
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon
Anahtar Kelimeler

dosyayı , görüntüleyin , fizyoterapide , araştırmayı , anlamak

Dil : Türkçe (TR)

Hata Bildir

Bu E-Kitap; Dijital Hakların Korunması amacıyla belirlenen süre için kullanılmaktadır.
Özellikler Durum
Kopyalanma ve Çoğaltma İzni
Alıntı/Atıf Yapma İmkânı
Web Üzerinden Okuma
Çevrim Dışı Okuma
Kullanılabilecek Cihaz Sayısı 2
Ekran Görüntülü/Ekran Kaydı
Not Alma
Yazdırma*
Vurgulama ve Boyama
Metin İçinde Gezinme
Gelişmiş Metin İçi Arama
Renklendirme
Lisanslama
IP ve ID Kontrolü
Filigran
İade Hakkı
Metin Okuyucu LockLizard Viewer

* (Yayıncı tarafından izin verilmişse)

NASIL ÇALIŞIR?

1

Lisans Yazılımı Nasıl Yüklenir?

Sisteminize uygun olan LockLizard DRM (digital lisans koruma yazılımı) yazılımını cihazınıza indirin ve kurulumu tamamlayın.

2

Lisans Dosyasını Al

Lisans dosyanızı üye panelinde bulunan Lisans Dosyamı İndir butonuna tıklayarak indirin ve görüntüleyici yazılımını açın.

3

Lisanslama

Kurduğunuz locklizard yazılımı açınız ve sol menüde bulunan lisanslama alanına tıklayarak indirilen .llv uzantılı dosyayı seçin.

Son Yorumlar

 • Henüz yorum yapılmadı ilk yorumu siz yapabilirsiniz.

 • Kullanım Rehberi

  • Lisansı Yükle

   Digital lisansınızı bilgisayarınıza yükleyin.

  • E-kitabı Yükle

   Librarytürk kütüphanesinden kitabınızı seçin.

  • Lisansı Aktifleştir

   İndirilen lisans dosyasını locklizard pdf okuyucuya tanımlayın.

  • oku

   Pdf Oku

   Artık cihazınızda pdf dosyalarına erişebilirsiniz.

  Nasıl Çalışır?

  libraryturk

  Türkiye'nin akademik e-kitap sağlayıcısı Librarytürk. Librarytürk; çevrimiçi akademik kitaplar ve materyallerin lider sağlayıcısıdır. Araştırmacılar için bir e-kütüphane görevi üstlenen Librarytürk, bugüne kadarki istatistiksel rakamları ile bu alanda öncü olma hedefine kararlı ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

  Sayfa Başına Dön